З 25 грудня 2025 року Державною митною службою України впроваджено модуль «Запити та рішення» у складі нової автоматизованої системи митного оформлення АСМО «Центр».
У процесі митного оформлення періодично виникає потреба у залученні спеціалізованих підрозділів митниці для прийняття рішень щодо визначення митної вартості товарів, країни походження та класифікації за УКТ ЗЕД.
Відтепер такі запити та рішення формуються та адмініструються в новій автоматизованій системі, без зайвих ручних та паперових процедур.
Прийняті рішення (на цьому етапі — лише щодо митної вартості) надсилаються декларанту у складі зворотного повідомлення на подану митну декларацію та у будь-який час доступні в Особистому кабінеті на порталі «Єдине вікно для міжнародної торгівлі».
До моменту винесення рішення оформлення митної декларації блокується — як в АСМО «Інспектор», так і в АСМО «Центр», що забезпечує єдину логіку процесу та виключає паралельні бюрократичні дії.
Також оптимізовано екранні форми запитів: вони стали компактнішими, водночас більш інформативними.
Запровадження модуля «Запити та рішення» скорочує час митного оформлення, оскільки усуває зайві бюрократичні переміщення та дублювання дій, а також робить процес більш прозорим як для учасників ЗЕД, так і для посадових осіб митниці.
Модуль є однією з ключових передумов повного переходу митного оформлення на АСМО «Центр», який планується здійснити найближчим часом.