«Робота української митниці щодо забезпечення національної безпеки є значною і помітною», - керівник програми Держдепартаменту США Метью Болдін

7 травня

Співпраця Держмитслужби з Програмою з експортного контролю та безпеки кордонів (EXBS) Державного Департаменту США побудована здебільшого довкола недопущення безпекових загроз у вигляді незаконного переміщення через кордон зброї, вибухових речовин, товарів військового призначення і подвійного використання, а також посилення системи управління ризиками та імплементації санкційної політики. 

Якщо до повномасштабного ворожого вторгнення спільна діяльність зосереджувалась переважно у портах і аеропортах, то з початком війни робочі напрацювання перемістилися вслід за транспортними потоками в автомобільні пункти пропуску на захід і південь країни.

У ході спільної зустрічі очільник Держмитслужби Сергій Звягінцев окреслив перед партнерами ті питання, які на сьогодні є актуальними для відомства. Це, перш за все, стабільне наповнення Державного бюджету у надскладних умовах для країни, боротьба з корупцією і контрабандою. 

Він поінформував партнерів про реалізацію раніше намічених планів щодо посилення підрозділів боротьби з порушеннями митних правил, які опікуються питаннями протидії контрабанді зброї, вибухових речовин і наркотичних засобів. Повідомив, що реалізуючи ці ключові напрями діяльності українська митниця активно взаємодіє з митними адміністраціями усіх суміжних країн, а також з правоохоронними органами.  Крім того, ознайомив з активностями по облаштуванню пунктів пропуску через державний кордон ваговими комплексами і скануючими системами різних типів для виявлення прихованих товарів. 

«Державна митна служба України є невід’ємною частиною світової митної спільноти. Саме тому триваючі реорганізаційні процеси служби відбуваються з урахуванням передових світових митних практик, які ми можемо впроваджувати завдяки підтримці та досвіду наших партнерів», - зазначив Сергій Звягінцев. 

Керівник Програми EXBS в Україні Метью Болдін відмітив значні досягнення і надбання української митниці в напрямі забезпечення національної безпеки, зокрема щодо протидії переміщенню через кордон заборонених предметів і небезпечних речовин:

«Наші пріоритети співпадають. Ми повністю підтримуємо вашу взаємодію з правоохоронними органами, кооперацію з європейськими колегами і загалом те, що ви приділяєте увагу багатьом компонентам для забезпечення національної безпеки. Це ті частини пазлу, які допоможуть Україні уникнути потенційних загроз. У вашій спроможності забезпечити такий акцент у роботі митних органів. А для нас, як партнерів, важливо, щоб Україна мала ресурси для захисту своєї національної безпеки, а відповідні підрозділи були технічно оснащені для такої роботи. Тому налаштовані на плідну співпрацю і результат».