Державна митна служба України
питання оприлюднення публічної інформації у формі відкритих даних
Зі змінами,
внесеними наказами
Державної митної служби України
від 11.05.2026 № 2257,
від 11.06.2026 № 2717
Відповідно до вимог статті 101 Закону України «Про
доступ до публічної інформації», пунктів 29,
33 частини четвертої статті 19 Закону України «Про центральні органи виконавчої
влади», постанов Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року
№ 835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають
оприлюдненню у формі відкритих даних», від 12 травня 2021 року № 462 «Про
затвердження Порядку надання та оприлюднення знеособленої зведеної інформації
для статистичних цілей, знеособленої аналітичної інформації, знеособленої
інформації щодо конкретних експортно-імпортних операцій та іншої інформації з
питань митної справи та внесення змін до Положення про набори даних, які
підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних», від 15 липня 2025 року
№ 857 «Про затвердження порядків створення та ведення деяких реєстрів
митними органами», розпорядження Кабінету Міністрів
України від 17 листопада 2023 року № 1049-р «Про затвердження плану дій із
впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у 2023–2025 роках», пункту 9, підпункту 25 пункту 11 Положення про Державну митну службу
України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06 березня
2019 року № 227,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити такі, що додаються.
Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню Державною митною службою України у формі відкритих даних (далі – Положення);
форму тесту для проведення перевірки наявності законних підстав для обмеження доступу до інформації набору даних;
форму інформаційної довідки про результати проведення перевірки наявності законних підстав для обмеження доступу до інформації набору даних.
2. Керівникам структурних підрозділів Держмитслужби, визначених у Переліку наборів даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, і посадових осіб, відповідальних за їх підготовку та надання для оприлюднення, наведеному в додатку до Положення, забезпечити:
2.1. розроблення (оновлення) паспортів наборів даних (на нові
набори даних або набори даних, найменування яких змінилися), структури наборів
даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, з урахуванням вимог
статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації», та надання їх
Департаменту з питань цифрового розвитку,
цифрових трансформацій і цифровізації для завантаження на Єдиний державний
веб-портал відкритих даних.
Термін – в двадцятиденний строк з дати набрання чинності змінами до Переліку наборів даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, наведеного у додатку до Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 835 (далі – Перелік № 835), або до переліку наборів даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, і посадових осіб, відповідальних за їх підготовку та надання для оприлюднення, наведеного в додатку до Положення (щодо наборів даних, не включених до Переліку № 835);
2.2. підготовку наборів даних, зазначених у підпункті 2.1 пункту 2 цього наказу, та надання їх Департаменту з питань цифрового розвитку,
цифрових трансформацій і цифровізації для завантаження на Єдиний державний
веб-портал відкритих даних.
Термін – у десятиденний строк після проходження модерації;
2.3. надання Департаменту з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації заповненої анкети оцінки стану оприлюднення та оновлення відкритих даних на всі набори даних, що перебувають у розпорядженні підрозділу.
Термін – щороку, до 1 серпня року, що настає за роком оцінки.
3. Керівникам структурних підрозділів Держмитслужби у разі внесення змін до Переліку № 835 забезпечити надання Департаменту з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації пропозицій щодо внесення змін до переліку наборів даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, і посадових осіб, відповідальних за їх підготовку та надання для оприлюднення, наведеного в додатку до Положення.
Термін – у десятиденний строк із дати набрання чинності такими змінами.
4. Департаменту з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (Аліна Брендак) забезпечити:
4.1. оприлюднення цього наказу на офіційному вебсайті Держмитслужби.
Термін – не пізніше робочого дня, що настає за днем видання цього наказу;
4.2. надсилання Міністерству цифрової трансформації України заповненої анкети оцінки стану оприлюднення і оновлення відкритих даних Держмитслужбою.
Термін – щороку, до 1 вересня року, що настає за роком оцінки.
5. Визначити відповідальними за завантаження наборів даних на Єдиний державний веб-портал відкритих даних таких посадових осіб управління технічної підтримки якості, надійності системного програмного забезпечення та підтримки користувачів Департаменту з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації:
Людмилу Сергачову, головного державного інспектора відділу технічної підтримки користувачів програмного забезпечення;
Вікторію Поплаускас, заступника начальника відділу технічної підтримки користувачів програмного забезпечення.
6. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Держмитслужби від 25.06.2024 № 811 «Про деякі питання оприлюднення інформації у формі відкритих даних».
7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Олега Ніколайчука.
В. о. Голови Сергій ЗВЯГІНЦЕВ
Директор Департаменту з питань
цифрового розвитку, цифрових
трансформацій і цифровізації Аліна БРЕНДАК
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної митної
служби України
12.09.2025 № 970
(у редакції наказу Державної
митної служби України
від 11.05.2026 № 2257)
ПОЛОЖЕННЯ
про набори даних, які підлягають оприлюдненню
Державною митною службою України у формі відкритих даних
I. Загальні положення
1. Це Положення визначає перелік наборів даних, які підлягають оприлюдненню Державною митною службою України у формі відкритих даних, і посадових осіб, відповідальних за їх підготовку та надання для оприлюднення, вимоги до формату і структури наборів даних, порядок оприлюднення та періодичність оновлення таких наборів даних.
2. Терміни у цьому Положенні вживаються у значеннях, визначених Положенням про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 835 (далі – Положення № 835), і Порядком ведення Єдиного державного веб-порталу відкритих даних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 року № 867 (далі – Порядок № 867).
3. Публічна інформація, що містить персональні дані фізичної особи, оприлюднюється у формі відкритих даних з додержанням однієї з таких умов:
персональні дані знеособлені та захищені відповідно до Закону України «Про захист персональних даних»;
фізичні особи (суб’єкти даних), персональні дані яких містяться в інформації у формі відкритих даних, надали свою згоду на поширення таких даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних»;
надання чи оприлюднення такої інформації передбачено законом;
обмеження доступу до такої інформації (віднесення її до інформації з обмеженим доступом) заборонено законом.
4. Для кожного набору даних на відповідній сторінці Єдиного державного веб-порталу відкритих даних розміщуються:
паспорт набору даних;
структура набору даних у відкритому машиночитаному форматі;
набір даних в одному чи кількох форматах, визначених у паспорті набору даних.
5. Автоматично програмними засобами електронних інформаційних ресурсів оприлюднюються та регулярно оновлюються на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних такі набори даних:
Знеособлена аналітична інформація;
Знеособлена зведена інформація для статистичних цілей;
Знеособлена інформація щодо конкретних експортно-імпортних операцій, внесена декларантами до митної декларації відповідно до частини восьмої статті 257 Митного кодексу України, за винятком пунктів 2, 4, підпунктів «б», «в», «д», «є», «з» пункту 5, пунктів 6, 7 і 9 частини восьмої зазначеної статті.
6. На Єдиному державному веб-порталі відкритих даних Держмитслужбою не оприлюднюється інформація, що створюється відповідно до законів України «Про публічні закупівлі», «Про відкритість використання публічних коштів», «Про приватизацію державного і комунального майна», «Про оренду державного та комунального майна».
Держмитслужбою не формуються та не оприлюднюються як такі, інформація щодо яких не перебуває у володінні Держмитслужби, набори даних, визначені у переліку наборів даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, для усіх розпорядників інформації згідно з додатком до Положення № 835, а саме:
Переліки національних стандартів для цілей застосування технічних регламентів;
Адміністративні дані в значенні Закону України «Про офіційну статистику», що збираються (обробляються) та підлягають оприлюдненню відповідно до вимог закону розпорядником інформації;
Фінансова звітність суб’єктів господарювання державного та комунального сектору економіки;
7. Держмитслужба може обмежити доступ до публічної інформації у формі відкритих даних у такому порядку.
Після проходження модерації набору даних, проведеної уповноваженою особою держателя Єдиного державного веб-порталу відкритих даних (відповідно до Порядку № 867), структурний підрозділ Держмитслужби, відповідальний за підготовку набору даних, визначеного у переліку наборів даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, і посадових осіб, відповідальних за їх підготовку та надання для оприлюднення, наведеному в додатку до цього Положення (далі – Перелік), забезпечує:
перевірку наявності законних підстав для обмеження доступу до інформації набору даних;
надання Департаменту з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації супровідним листом інформаційної довідки про результати проведення перевірки наявності законних підстав для обмеження доступу до інформації набору даних за формою, затвердженою наказом Держмитслужби від 12.09.2025 № 970 «Про деякі питання оприлюднення публічної інформації у формі відкритих даних» (далі – Інформаційна довідка), для розміщення на офіційному вебсайті Держмитслужби;
надання Департаменту з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації супровідним листом набору даних для завантаження на Єдиний державний веб-портал відкритих даних – якщо згідно з висновком тесту для проведення перевірки наявності законних підстав для обмеження доступу до інформації набору даних, форму якого затверджено наказом Держмитслужби від 12.09.2025 № 970, інформація не може бути обмежена в доступі та підлягає оприлюдненню або підлягає обмеженню в доступі частково.
ІІ. Вимоги до формату і структури наборів даних, які підлягають оприлюдненню Держмитслужбою у формі відкритих даних
1. Для створення та оприлюднення наборів даних використовуються формати відповідно до пункту 9 Положення № 835.
2. Для розміщення паспорта набору даних і структури набору даних використовуються формати XSD, JSON, CSV або інші аналогічні відкриті машиночитані формати.
ІІІ. Порядок оприлюднення та періодичність оновлення наборів даних
1. Структурні підрозділи Держмитслужби, відповідальні за підготовку наборів даних, визначених у переліку наборів даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, і посадових осіб, відповідальних за їх підготовку та надання для оприлюднення (далі – Перелік), наведеному в додатку до цього Положення, забезпечують:
розроблення та своєчасне оновлення паспортів і структури наборів даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних. Для завантаження (розміщення) на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних паспорти та структури наборів даних надаються Департаменту з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації супровідним листом;
за результатами
проведеної уповноваженою особою держателя Єдиного державного
веб-порталу відкритих даних модерації (відповідно до Порядку № 867)
підготовку набору даних для оприлюднення та надання його супровідним листом Департаменту з питань
цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації для завантаження на Єдиний державний
веб-портал відкритих даних;
своєчасне оновлення наборів даних, які
підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних. Для завантаження (розміщення) на Єдиному державному
веб-порталі відкритих даних набори даних надаються Департаменту з питань
цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації супровідним листом;
опрацювання питання можливого оприлюднення наборів даних, які не включені до Переліку (у разі високого суспільного інтересу до таких даних – високої частоти їх запитування; за результатами опитування громадської думки; антикорупційного ефекту та/або економічного ефекту від оприлюднення наборів даних; наявності інших обставин) та надання Департаменту з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації пропозицій щодо внесення змін до Переліку;
проведення оцінки стану оприлюднення та оновлення відкритих даних і надання Департаменту з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації заповненої анкети оцінки стану оприлюднення та оновлення відкритих даних на всі набори даних, що перебувають у розпорядженні структурного підрозділу, для забезпечення виконання вимог Порядку щорічної оцінки стану оприлюднення та оновлення відкритих даних розпорядниками інформації на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 835 (далі – Порядок № 835).
2. Посадова особа структурного підрозділу Держмитслужби, відповідальна за підготовку та надання для оприлюднення набору даних (далі – відповідальна особа), забезпечує:
розробку та оновлення паспорта набору даних і структури набору даних, який підлягає оприлюдненню у формі відкритих даних;
комунікацію з уповноваженою особою держателя Єдиного державного веб-порталу відкритих даних у межах здійснення модерації набору даних відповідно до Порядку № 867;
перевірку наявності законних підстав для обмеження доступу до інформації набору даних, підготовку Інформаційної довідки та надання її супровідним листом Департаменту з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації для розміщення на офіційному вебсайті Держмитслужби;
підготовку, періодичне оновлення та надання Департаменту з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації супровідним листом передбаченого Переліком набору даних для завантаження на Єдиний державний веб-портал відкритих даних, а також Інформаційної довідки (за необхідності);
моніторинг форми для зворотного зв’язку на сторінці набору даних, розгляд пропозицій користувачів і надання відповідей на них у межах повноважень.
3. Структурний підрозділ Держмитслужби самостійно обирає періодичність оновлення наборів даних, якщо інше не передбачено законодавством.
Під
час вибору періодичності оновлення наборів даних структурний підрозділ Держмитслужби повинен забезпечити максимально можливу частоту їх
оновлення та підтримку в актуальному стані на Єдиному державному
веб-порталі відкритих даних.
Може обиратися така періодичність оновлення наборів даних:
для наборів даних, оприлюднених за допомогою інтерфейсу прикладного програмування, – більш як один раз на день;
для наборів даних, що мають планову періодичність оновлення, – більш як один раз на день; щодня; щотижня; щомісяця; щокварталу; кожного півріччя; щороку.
У разі внесення до наборів даних позапланових змін оновлення таких наборів здійснюється структурним підрозділом Держмитслужби протягом трьох робочих днів з моменту внесення таких змін.
4. Департамент з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації забезпечує:
розміщення Інформаційних довідок на офіційному вебсайті Держмитслужби;
завантаження на Єдиний державний веб-портал відкритих даних наборів даних, наданих структурними підрозділами Держмитслужби, відповідальними за їх підготовку, не пізніше наступного робочого дня після отримання відповідного набору даних;
надання методичної допомоги та технічної підтримки структурним підрозділам Держмитслужби щодо надання даних для оприлюднення та їх оновлення;
своєчасне оновлення реєстраційних даних Держмитслужби на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних;
узагальнення інформації, отриманої від структурних підрозділів Держмитслужби за результатами оцінки стану оприлюднення та оновлення Держмитслужбою відкритих даних на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних, підготовку та надсилання Міністерству цифрової трансформації України заповненої анкети оцінки стану оприлюднення і оновлення відкритих даних Держмитслужбою відповідно до Порядку № 835.
ІV. Прикінцеві положення
1. Не допускається припинення надання доступу до оприлюднених наборів даних за допомогою інтерфейсу прикладного програмування протягом 6 місяців з моменту початку надання доступу та з моменту прийняття Держмитслужбою рішення про припинення надання доступу до оприлюдненого відповідного набору даних.
2. Інформаційний аудит проводиться Держмитслужбою щонайменше один раз на рік відповідно до Методики проведення інформаційного аудиту, що затверджується Міністерством цифрової трансформації України. Результати інформаційного аудиту підлягають обов’язковій публікації на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних.
3. Держмитслужба несе відповідальність згідно із законом за достовірність і актуальність оприлюднених (у тому числі автоматично оновлених) наборів даних на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних.
Директор Департаменту з питань
цифрового розвитку, цифрових
трансформацій і цифровізації Аліна БРЕНДАК
Додаток
до Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню Державною митною службою України у формі відкритих даних
(пункт 1 розділу ІІІ)
Перелік
наборів даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, і посадових осіб, відповідальних за їх підготовку та надання для оприлюднення
|
№
з/п
|
Найменування набору даних, що підлягає оприлюдненню у формі відкритих даних
|
Назва структурного підрозділу Держмитслужби, відповідального за підготовку (оновлення) набору даних
|
Прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності) посадової особи, відповідальної за підготовку набору даних та надання його для оприлюднення
|
|
1
|
Перелік місць доставки
|
Департамент транзитних процедур
|
Бакуменко
Альона Ярославівна
|
|
2
|
Відомчі класифікатори інформації з питань державної митної справи, які використовуються у процесі оформлення митних декларацій
|
Департамент організації виконання митних формальностей,
співвиконавці – Департамент контролю та адміністрування митних платежів, Департамент профілювання митних ризиків
|
Золотаренко
Ірина Олександрівна
|
|
3
|
Ставки ввізного та вивізного мита
|
Департамент контролю та адміністрування митних платежів
|
Галько
Світлана Василівна
|
|
4
|
Коди товарів згідно з УКТ ЗЕД, на переміщення яких через митний кордон України у відповідному напрямку встановлено заборону законом або міжнародним договором України, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, або відповідно до закону чи міжнародного договору України, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України
|
Департамент нетарифного регулювання,
співвиконавець – Департамент контролю та адміністрування митних платежів
|
Мирний
Віктор Миколайович
Попова
Ольга Анатоліївна
Боярчук
Святослав Ігорович
|
|
5
|
Коди товарів згідно з УКТ ЗЕД, на переміщення яких через митний кордон України у відповідному напрямку встановлено обмеження
|
Департамент нетарифного регулювання,
співвиконавець – Департамент контролю та адміністрування митних платежів
|
Мирний
Віктор Миколайович
Попова
Ольга Анатоліївна
Боярчук
Святослав Ігорович
|
|
6
|
Реєстр підприємств, які провадять митну
брокерську діяльність
|
Департамент авторизації, надання адміністративних послуг та контролю
|
Піддубняк
Артур Вікторович
Тарасенко
Віолета Ігорівна
|
|
7
|
Реєстр
підприємств, які провадять діяльність з експлуатації митного складу
|
Департамент авторизації, надання адміністративних послуг та контролю
|
Теребейчик
Юлія Романівна
Тарасенко
Віолета Ігорівна
|
|
8
|
Реєстр підприємств, які провадять діяльність з експлуатації складу тимчасового зберігання
|
Департамент авторизації, надання адміністративних послуг та контролю
|
Теребейчик
Юлія Романівна
Тарасенко
Віолета Ігорівна
|
|
9
|
Реєстр
підприємств, які провадять діяльність з експлуатації магазину безмитної торгівлі
|
Департамент авторизації, надання адміністративних послуг та контролю
|
Тарасенко
Віолета Ігорівна
Піддубняк
Артур Вікторович
|
|
10
|
Реєстр гарантів
|
Департамент авторизації, надання адміністративних послуг та контролю
|
Єрмоленко
Лілія Олександрівна
Недашківська
Ганна Миколаївна
Чорногорець
Юлія Анатоліївна
Малахова
Олена Анатоліївна
|
|
11
|
Перелік об’єктів права інтелектуальної власності, зареєстрованих у митному реєстрі
|
Департамент нетарифного регулювання
|
Рудольський
Олександр Михайлович
Кулинич
Катерина Олексіївна
|
|
12
|
Інформація про взяття на облік осіб, які під час провадження діяльності є учасниками відносин, що регулюються законодавством з питань митної справи*
|
Департамент митного аудиту та обліку осіб
|
Ветушенко
Євгеній Олександрович
|
|
13
|
Реєстр підприємств, які провадять діяльність з експлуатації вільної митної зони комерційного або сервісного типу
|
Департамент авторизації, надання адміністративних послуг та контролю
|
Теребейчик
Юлія Романівна
Тарасенко
Віолета Ігорівна
|
|
14
|
Інформація про кількість іноземних транспортних засобів комерційного призначення, що в’їхали на митну територію України, в розрізі країни реєстрації
|
Департамент митного аудиту та обліку осіб
|
Ветушенко
Євгеній Олександрович
|
|
15
|
Інформація про середній час митного оформлення товарів у митних режимах експорту, імпорту, транзиту (без реагування автоматизованої системи управління ризиками)
|
Департамент митного аудиту та обліку осіб
|
Ветушенко
Євгеній Олександрович
|
|
16
|
Реєстр центральних (регіональних) сортувальних станцій**
|
Департамент організації виконання митних формальностей
|
Дворніков
Юрій Юрійович
|
|
17
|
Знеособлена аналітична інформація
|
автоматично
програмними засобами електронних інформаційних ресурсів
|
|
|
18
|
Знеособлена зведена інформація для статистичних цілей (укр)
|
автоматично
програмними засобами електронних інформаційних ресурсів
|
|
|
19
|
Знеособлена зведена інформація для статистичних цілей (англ)
|
автоматично програмними засобами електронних інформаційних ресурсів
|
|
|
20
|
Знеособлена інформація щодо конкретних експортно-імпортних операцій, внесена декларантами до митної декларації відповідно до частини восьмої статті 257 Митного кодексу України, за винятком пунктів 2, 4, підпунктів «б», «в», «д», «є», «з» пункту 5, пунктів 6, 7 і 9 частини восьмої зазначеної статті*
|
автоматично
програмними засобами електронних інформаційних ресурсів
|
|
|
21
|
Знеособлена інформація щодо загальних питань роботи митного органу
|
Організаційно-розпорядчий департамент
|
Устінов
Тімур Вадимович
|
|
22
|
Знеособлена інформація, яка стосується правопорушень
|
Департамент боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил,
співвиконавець – Управління з питань запобігання та виявлення корупції
|
Городиська
Ольга Іванівна
|
|
23
|
Єдиний державний реєстр авторизованих економічних операторів
|
Департамент авторизації, надання адміністративних послуг та контролю
|
Арсентьєва
Марія Ігорівна
Кірєєнкова
Тетяна Сергіївна
|
|
24
|
Знеособлені тексти рішень за результатами розгляду скарг (крім інформації щодо конкретних експортно-імпортних операцій, визначеної пунктами 2, 4, підпунктами «б», «в», «д», «є», «з» пункту 5, пунктами 6, 7 і 9 частини восьмої статті 257 Митного кодексу України)
|
Організаційно-розпорядчий департамент,
співвиконавці – структурні підрозділи Держмитслужби, які здійснюють розгляд скарг
|
Вересенко
Яна Олександрівна
Устінов
Тімур Вадимович
|
|
25
|
Довідник підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління розпорядника інформації, та територіальних органів розпорядника інформації, зокрема їх ідентифікаційних кодів юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, офіційних веб-сайтів, адрес електронної пошти, номерів телефонів, адрес місцезнаходження*
|
Організаційно-розпорядчий департамент,
співвиконавці – Департамент бухгалтерського обліку, звітності та планово-фінансової роботи,
Департамент по роботі з персоналом
|
Устінов
Тімур Вадимович
|
|
26
|
Інформація про структуру (організаційну структуру) розпорядника
інформації
|
Департамент бухгалтерського обліку, звітності та планово-фінансової роботи
|
Єрьоменко
Оксана Володимирівна
|
|
27
|
Звіти, зокрема щодо задоволення запитів на інформацію*
|
Організаційно-розпорядчий департамент
|
Нагнибедюк
Наталія Василівна
|
|
28
|
Реєстр наборів даних, що перебувають у володінні розпорядника інформації
|
Департамент з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації
|
Станіка
Юлія Юріївна
|
|
29
|
Переліки нормативно-правових актів, актів індивідуальної дії (крім внутрішньоорганізаційних), прийнятих розпорядником інформації, проєкти рішень, що підлягають обговоренню, а також документ розпорядника інформації про визначення особи (осіб) відповідальних за оприлюднення відкритих даних*
|
Організаційно-розпорядчий департамент,
співвиконавці – структурні підрозділи Держмитслужби, які здійснюють підготовку актів індивідуальної дії (крім внутрішньоорганізаційних)
|
Воробйова
Ірина Вадимівна
|
|
30
|
Інформація про нормативно-правові засади діяльності розпорядника інформації
|
Юридичний департамент
|
Марусиченко
Віктор Вікторович
|
|
31
|
Інформація про отримане майно (обладнання, програмне забезпечення) у рамках міжнародної технічної допомоги
|
Департамент бухгалтерського обліку, звітності та планово-фінансової роботи
|
Дудко
Інна Ігорівна
Герасименко
Наталія Миколаївна
|
|
32
|
Інформація із системи обліку публічної інформації
|
Організаційно-розпорядчий департамент
|
Буц
Інна Миколаївна
|
|
33
|
Результати інформаційного аудиту***
|
-
|
-
|
|
34
|
Річна зведена фінансова звітність Державної митної служби України (баланс, звіт про фінансовий результат)
|
Департамент бухгалтерського обліку, звітності та планово-фінансової роботи
|
Ладика
Наталія Миколаївна
Ластовченко
Ірина Вікторівна
|
|
35
|
Інформація про фінансові ресурси (структуру та обсяги бюджетних коштів, порядок та механізм їх витрачання)
|
Департамент бухгалтерського обліку, звітності та планово-фінансової роботи
|
Ластовченко
Ірина Вікторівна
Леонова
Сніжана Леонтіївна
|
|
36
|
Структура, принципи формування та розмір оплати праці, винагороди, додаткове благо керівника, заступників керівника Державної митної служби України
|
Департамент бухгалтерського обліку, звітності та планово-фінансової роботи
|
Правдива
Вікторія Володимирівна
|
* Набір даних, найменування якого змінилося.
** Новий набір даних.
*** Визначення структурного підрозділу Держмитслужби, який здійснюватиме підготовку набору даних, буде проведено після затвердження Міністерством цифрової трансформації України методики проведення інформаційного аудиту.
Директор Департаменту з питань
цифрового розвитку, цифрових
трансформацій і цифровізації Аліна БРЕНДАК
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної митної
служби України
12.09.2025 № 970
(у редакції наказу Державної
митної служби України
від 11.05.2026 № 2257)
Форма
ТЕСТ
для проведення перевірки наявності законних підстав для обмеження
доступу до інформації набору даних
|
1. Інформація про суб’єкта відносин у сфері доступу до публічної інформації:
1.1. повна назва структурного підрозділу Держмитслужби, відповідального за підготовку набору даних: _____________________________________________;
1.2. прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності) посадової особи, відповідальної за підготовку набору даних та надання його для оприлюднення, номер телефону: _____________________________________________________.
| |
|
2. Найменування набору даних відповідно до Переліку наборів даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, і посадових осіб, відповідальних за їх підготовку та надання для оприлюднення, наведеного в додатку до Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню Державною митною службою України у формі відкритих даних, затвердженого наказом Держмитслужби від 12.09.2025 № 970: ___________________________.
| |
|
3. Закон як підстава для обмеження доступу до публічної інформації:
3.1. норми законів, які регулюють порядок доступу до публічної інформації (зазначаються норми законів, які обмежують доступ до публічної інформації та/або надають право поширювати інформацію набору даних): _____________________________________________________________;
3.2. порядок доступу до публічної інформації. Надається відповідь на питання:
3.2.1. закон забороняє обмежувати доступ до інформації (так чи ні)? _____;
3.2.2. закон зобов’язує оприлюднювати інформацію (так чи ні)? _____;
3.2.3. чи оприлюднювалася правомірно інформація набору даних раніше (так чи ні)? _____;
3.2.4. закон (інший нормативно-правовий акт) зобов’язує обмежувати доступ до інформації (так чи ні)? _____.
Довідково:
1. Позитивні відповіді на питання 3.2.1, 3.2.2 та 3.2.3 є аргументом на користь переваги оприлюднення інформації. Необхідно перейти до проведення «трискладового тесту».
2. При позитивній відповіді на питання 3.2.4 необхідно внести інформацію до пункту 3.3 та перейти до проведення «трискладового тесту».
3.3. інформація, доступ до якої обмежено законом чи іншим нормативно-правовим актом (коротко описується інформація набору даних, доступ до якої обмежується), та її різновид (конфіденційна, таємна чи службова): __________________________________________________________.
| |
|
4. «Трискладовий тест»
4.1. Наявність правомірного інтересу для обмеження доступу відповідно до пункту 1 частини другої статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації»:
4.1.1. якому (яким) з наведених нижче інтересів відповідає обмеження доступу (потрібне підкреслити):
інтереси національної безпеки,
інтереси територіальної цілісності,
інтереси громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам,
для охорони здоров’я населення,
для захисту репутації,
для захисту прав інших людей,
для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно,
для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя;
4.1.2. надається обґрунтування, чому обмеження доступу відповідає зазначеному інтересу (якщо відповідає кільком інтересам – для кожного інтересу наводиться окреме обґрунтування): ______________________________
____________________________________________________________________.
Довідково. Необхідно враховувати, що не є правомірними інтересами такі міркування:
інформація є складною для розуміння, зрозумілою лише для спеціалістів, може бути викривлена, є неповною;
інформація зменшить довіру до органів державної влади чи погіршить оцінку їх роботи;
інформація ставить орган державної влади, його керівника чи будь-яку іншу посадову особу у незручне становище;
інформація може призвести до суспільних протестів, незадоволення громадськості.
4.2. Наявність істотної шкоди, що може бути завдана правомірному інтересу відповідно до пункту 2 частини другої статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» (надаються відповіді на такі питання):
4.2.1. у чому конкретно полягає шкода правомірному інтересу: ___________;
4.2.2. яким чином надання доступу до інформації зумовлює настання цієї шкоди (описується причинно-наслідковий зв’язок між наданням доступу та можливим настанням шкоди): __________________________________________;
4.2.3. чому ця можлива шкода є істотною (які значні, серйозні негативні наслідки для захищеного інтересу можуть бути спричинені наданням доступу): ___________________________________________________________;
4.2.4. яка ймовірність настання шкоди внаслідок надання доступу до інформації набору даних (у бік зменшення):
а) скоріше за все настане (імовірність більше 50%);
б) реальний шанс настання шкоди (але ймовірність менше 50%);
в) настання шкоди є можливим, але малоймовірним;
г) існує лише абстрактна (виключно гіпотетична) ймовірність настання шкоди.
У випадку варіанту «г» «трискладовий тест» далі не проводиться, інформація не може бути обмежена в доступі.
У разі можливого завдання шкоди кільком інтересам, для кожного інтересу наводиться окреме обґрунтування відповідно до підпунктів 4.2.1–4.2.4 цього підпункту.
4.3. Наявність суспільного інтересу в доступі до інформації відповідно до пункту 3 частини другої статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» (обирається один з наведених нижче суспільних інтересів або зазначається інший суспільний інтерес, якому відповідає надання доступу до інформації):
4.3.1. невичерпний перелік можливих суспільних інтересів у доступі до інформації (потрібне підкреслити):
1) сприяння дискусії з питань, що хвилюють суспільство чи його частину, необхідність роз’яснення питань, важливих для актуальної суспільної дискусії (право громадськості мати «повну картину» з певного дискусійного питання);
2) з’ясування та розуміння причин, що лежать в основі рішень, які приймає орган державної влади;
3) посилення підзвітності і підконтрольності влади суспільству загалом, у тому числі шляхом забезпечення прозорості процесу підготовки і прийняття рішень;
4) дієвий контроль за надходженням та витрачанням публічних коштів (коштів державного бюджету), розпорядженням державним майном;
5) запобігання розтраті, привласненню публічних коштів і майна, запобігання незаконному особистому збагаченню посадових осіб;
6) захист навколишнього середовища, виявлення завданої або можливої шкоди екології, обізнаність про дійсний стан довкілля та чинники, які на нього впливають;
7) виявлення ризиків для здоров’я людей, для громадської безпеки і порядку, запобігання їм та їхнім наслідкам;
8) виявлення шкідливих для людини наслідків діяльності (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб;
9) інформування про діяльність митних органів, про їх внутрішні правила, організацію роботи тощо;
10) викриття недоліків у діяльності митних органів, їх посадових осіб;
11) сприяння виявленню порушень прав людини, зловживання владою, корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, неетичної поведінки посадових осіб, невиконання (чи неналежного, недбалого виконання) ними своїх обов’язків, дискримінації за будь-якою ознакою, несправедливості у будь-якій формі;
12) забезпечення справедливого розгляду справ в адміністративному чи судовому порядку;
13) сприяння інноваціям, науковим дослідженням;
14) сприяння економічному розвитку, підприємницькій діяльності, інвестиціям;
15) виявлення загрози державному суверенітету, територіальній цілісності України;
16) забезпечення реалізації прав, свобод та/або обов’язків фізичної або юридичної особи, навіть якщо йдеться про одну особу;
17) виявлення можливого введення громадськості в оману;
18) захист прав особи, зокрема, спростування негативних відомостей про неї, обвинувачень у порушеннях;
19) максимальна відкритість інформації, якою володіє орган державної влади.
Суспільний інтерес в отриманні доступу до конфіденційної інформації повинен відповідати принаймні одному з таких загальних інтересів:
1) національна безпека;
2) економічний добробут;
3) права людини;
4.3.2. пояснення чому інформація набору даних відповідає вказаному суспільному інтересу(ам): _____________________________________________.
4.4. Доводи на користь обмеження доступу до інформації та оприлюднення інформації набору даних:
| |
|
доводи на користь обмеження доступу до інформації набору даних:
|
доводи на користь оприлюднення інформації набору даних:
|
|
1. _______________________________;
2. _______________________________;
3. _______________________________;
n+1
|
1. ______________________________;
2. ______________________________;
3. ______________________________;
n+1
|
|
4.5. Наявність шкоди від надання інформації, що переважає суспільний інтерес в отриманні інформації відповідно до пункту 3 частини другої статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації»:
4.5.1. «зважується» істотна шкода, що може бути завдана захищеним правомірним інтересам, із суспільним інтересом в отриманні інформації. Надається обґрунтування того, які інтереси переважають за конкретних обставин справи: _____________________________________________________.
Довідково. Правила «зважування» істотної шкоди правомірному інтересу із суспільним інтересом в доступі:
1) чим менша ймовірність завдання шкоди, тим більша перевага надається розкриттю інформації;
2) чим серйозніші інтереси, істотна шкода яким може бути завдана, тим більша перевага надається відмові в доступі до інформації (найсерйознішими є, зокрема, інтереси захисту життя і здоров’я людини, захист інтересів дитини, прав недієздатних осіб, осіб, які потребують особливого захисту, чи нерозголошення вразливої інформації про фізичну особу);
3) якщо частина інформації набору даних публічно доступна, це є доводом на користь переваги суспільного інтересу в розкритті;
4) чим більшої кількості осіб (фізичних чи юридичних) стосується інформація набору даних (зокрема, може бути корисною для них або запобігти завданню їм шкоди), тим більша перевага надається розкриттю інформації;
5) лише дуже серйозні доводи на користь суспільного інтересу в розголошенні інформації можуть переважити можливу шкоду інтересам захисту права на невтручання в особисте життя та захисту персональних даних, коли йдеться про так звані вразливі персональні дані (дані про расове або етнічне походження, політичні, релігійні або світоглядні переконання, членство в політичних партіях та професійних спілках, засудження до кримінального покарання, а також дані, що стосуються здоров’я, статевого життя, біометричних або генетичних даних);
6) обмеження доступу повинно бути пропорційним (ненадмірним) стосовно правомірного інтересу, який захищається, тобто обмеження не повинно йти далі ніж це мінімально необхідно для захисту зазначеного інтересу. Відповідно «трискладовий тест» застосовується до різних частин інформації набору даних: якщо істотна шкода правомірному інтересу переважає суспільний інтерес стосовно лише частини інформації набору даних, то решта інформації має бути оприлюднена. Отже, інформація може бути обмежена в доступі лише в тій частині, щодо якої проведено «трискладовий тест»;
7) у разі рівної «ваги» доводів на користь обмеження доступу і доводів на користь розкриття інформації перевага надається розкриттю з огляду на презумпцію відкритості публічної інформації.
| |
|
5. Висновок
Інформація не може бути обмежена в доступі та підлягає оприлюдненню, оскільки ____________________________________________________________.
(зазначається один із варіантів: «відсутній правомірний інтерес для обмеження доступу» або «розголошенням інформації правомірному інтересу не буде завдана істотна шкода чи ймовірність такої шкоди є суто гіпотетичною», або «істотна шкода, яка буде (чи може бути) завдана правомірному інтересу, не переважає суспільний інтерес в доступі до інформації»)
або
Інформація підлягає обмеженню в доступі (повністю чи частково, якщо частково зазначається в якій частині), оскільки оприлюднення інформації набору даних завдасть (чи може завдати) істотної шкоди захищеному інтересу (вказується якому саме) і ця шкода переважає суспільний інтерес в отриманні інформації).
| |
|
|
________________________________________
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної митної
служби України
12.09.2025 № 970
(у редакції наказу Державної
митної служби України
від 11.05.2026 № 2257)
Форма
ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА
про результати проведення перевірки наявності законних підстав
для обмеження доступу до інформації набору даних
За результатами проведення перевірки наявності законних підстав для обмеження доступу до інформації набору даних: __________________________
____________________________________________________________________
(найменування набору даних відповідно до Переліку наборів даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, і посадових осіб, відповідальних за їх підготовку та надання для оприлюднення, наведеного в додатку до Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню Державною митною службою України у формі відкритих даних, затвердженого наказом Держмитслужби від 12.09.2025 № 970)
встановлено, що _____________________________________________________.
(зазначається висновок тесту)
|
____________________________________________________
(Посада керівника структурного підрозділу Держмитслужби, відповідального за підготовку набору даних)
|
_______
(підпис)
|
_____________________
(Власне ім’я ПРІЗВИЩЕ)
|
|
__________________
(дата)
|
|
|
ПОГОДЖЕНО
|
____________________________________________________
(Посада керівника юридичної служби)
|
_______
(підпис)
|
_____________________
(Власне ім’я ПРІЗВИЩЕ)
|
|
__________________
(дата)
|
|
|
________________________________________