Держмитслужба продовжує системний діалог з бізнесом: відбувся онлайн-семінар щодо надання авторизацій АЕО та застосування спрощень

13 January
Odoo • Зображення та текст

13 січня у Держмитслужбі провели онлайн-семінар на тему: «Порядок надання авторизацій АЕО та авторизацій на застосування спрощень» за технічної підтримки проєкту EU4PFM, участь у якому взяли близько 400 представників бізнесу. Семінар є початком активної комунікації Держмитслужби з бізнесом у темі АЕО та інших митних спрощень.
Під час семінару увагу було сфокусовано на практичних питаннях, - зокрема, процедурі подання заяви про надання авторизації, порядкові проведення оцінки (моніторингу) відповідності підприємства критеріям та/або умовам надання авторизації, а також на самих критеріях та умовах, яким має відповідати підприємство залежно від обраної авторизації.

«У зв’язку із воєнними діями бізнес змушений був перебудувати логістику, спрямовуючи товаропотоки на західний кордон України. Це призвело до збільшення навантаження на митниці та накопичення черг перед пунктами пропуску. Держмитслужба зі свого боку вживає всіх необхідних заходів, однак ми пропонуємо підприємствам звернутися також і до існуючої європейської практики – організувати так свою діяльність, що митниці лишається надати авторизацію і мінімізувати її участь у виконанні митних формальностей», - зазначив Олег Гоя, директор Департаменту організації митного контролю та оформлення Державної митної служби України.

Він наголосив, що більшість підприємств уже зараз відповідають трьом із чотирьох критеріїв АЕО, а також звернув увагу на те, що критерії надання авторизації АЕО змінилися в бік спрощення.

Олександр Москаленко, директор Департаменту митної політики Міністерства фінансів України, акцентував, що у листопаді закінчується термін дії положень Митного кодексу, які передбачали можливість імпорту/експорту товарів без заїзду в митні органи, тому у бізнесу залишається відносно небагато часу, щоб організувати свою роботу, використовуючи можливості переваг та спрощень, які надає авторизація АЕО та інші доступні на сьогодні спрощення.

Практикою використання статусу АЕО поділилася Наталя Семенчук, менеджер митного відділу ПАТ «Джей Ті Інтернешнл Україна» - підприємства, яке першим в Україні отримало статус АЕО у березні 2021 року.

«Ми готові й надалі сприяти та допомагати бізнесу, у тому числі надаючи консультації, щоб підприємств зі статусом АЕО в Україні було більше. Департамент забезпечить допомогу та швидкий розгляд заяв», - наголосив Олег Гоя.

Спікери також відповіли на найпоширеніші запитання від представників бізнесу за тематикою семінару.

Докладна інформація щодо АЕО – на офіційному сайті Держмитслужби у розділі «Авторизований економічний оператор».