Співробітникам митних органів надходять погрози від осіб, які планували незаконне переміщення товарів через митний кордон України

1 December
Odoo • Зображення та текст

Посадовцями Відділу внутрішньої безпеки Житомирської митниці спільно з представниками Національної поліції України викрито схему незаконного переміщення товарів через митний кордон України під виглядом гуманітарної допомоги без сплати митних платежів.

Так, 17 листопада 2021 до відділу митного оформлення «Бердичів» митного поста «Житомир-центральний» Житомирської митниці надійшов вантаж гуманітарної допомоги вагою 5200кг на загальну суму понад 9 мільйонів гривень.

Вантаж направлявся від громадянина Німеччини до благодійної організації, яка зареєстрована у м. Бердичів, на ім’я директорки благодійного фонду, громадянки України.

За результатами огляду виявлено невідповідність інвойсу та дарчому листу, на підставі яких товар було ввезено на митну територію України. Так, співробітниками митниці виявлено незадекларовані товари за встановленою формою нові речі та аксесуари з етикетками та бірками. 

Після виявлення даного факту порушення митних правил, співробітникам Управління контрабанди Житомирської митниці почали надходити погрози щодо фізичної розправи над ними та членами їх родин. 

Погрози надсилали через соціальну мережу фейсбук та на особисті телефони (через месенджер Viber). Також, співробітниками Управління по боротьбі з контрабандою  було помічено факти візуального спостереження за ними зі сторони осіб, що були присутні  під час здійснення митних формальностей. 

За наявною інформацією, можливі провокаційні дії з боку людей, які чинять тиск на  посадових осіб митних органів, зокрема готуються акції протесту біля відділу митного оформлення та сектору тимчасового зберігання. 

Наразі Держмитслужбою спільно з представниками Нацполіції та Служби безпеки України в Житомирській області проводяться заходи з метою недопущення провокаційних дій та захисту співробітників митниці від протиправних посягань. 

Державна митна служба України офіційно інформує, що всі дії співробітників митних органів регулюються виключно чинним законодавством України.