Держмитслужба провела семінар щодо практичних аспектів надання підприємствам авторизацій на застосування спрощень

20 September
Odoo • Зображення та текст

Онлайн-семінар для бізнесу у форматі запитань-відповідей щодо практичної реалізації законодавства при наданні підприємствам статусу АЕО, авторизацій на застосування спрощень, передбачених Митним кодексом України, та транзитних спрощень згідно з Конвенцією про процедуру спільного транзиту і змінами до Митного кодексу України відповідно до Закону України від 15.08.2022 № 2510-IX, провела 20 вересня Держмитслужба за технічної підтримки EU4PFM. 

Участь у семінарі взяли близько 600 представників бізнесу та профільних асоціацій. На запитання відповідали фахівці Держмитслужби, експерти Офісу підтримки реформ Мінфіну (RST Мінфіну) та Програми ЄС з підтримки управління державними фінансами (EU4PFM). 

 Заступник Голови Держмитслужби Владислав Суворов наголосив, що такі зустрічі, присвячені наданню авторизацій у контексті переходу на європейську систему митних спрощень, відбуваються і відбуватимуться на регулярній основі. 

Odoo • Текст та зображення

«З часу попередньої зустрічі у рамках Круглого столу 10 серпня 2023 року, ми отримали 85 заяв на авторизації: 35 - в рамках отримання спеціальних транзитних спрощень, 21 – на авторизації  АЕО і 29 – на застосування спрощень, передбачених Митним кодексом. За цей час нами видано 50 авторизацій на різні спрощення – це тільки за місяць і 10 днів. Це свідчить про те, що інтерес бізнесу до нововведень матеріалізується у вигляді надання авторизацій», – повідомив Владислав Суворов. 

Odoo • Зображення та текст

За 2,5 години зустрічі було розглянуто декілька десятків запитань – поставлених при реєстрації учасників, у чаті, присутніми у залі та надісланих електронною поштою.

Odoo • Зображення та текст

Запитання стосувалися різних аспектів надання, використання та комбінації авторизацій як відповідно до Конвенції про процедуру спільного транзиту, так і відповідно до Митного кодексу України, у тому числі щодо статусу АЕО.

Так, зокрема, розглядались питання щодо особливостей отримання авторизацій різними типами підприємств, можливості оформлення товарів компаній на об'єктах інших підприємств, які мають авторизації на застосування спрощень, використання декларації Т1 та загальної гарантії при внутрішньому транзиті, інформування митних органів про прибуття товарів та результати їх розвантаження тощо.

Відеозапис заходу доступний на ютуб-каналі Держмитслужби https://www.youtube.com/watch?v=VaX9WSP_9Dw та у Facebook на сторінці Програми EU4PFM – https://www.facebook.com/EU4PFM

Семінар було проведено у продовження діалогу під час Круглого столу з питань реалізації заходів щодо надання підприємствам авторизацій на застосування спрощень, проведеного 10 серпня 2023 року у Держмитслужбі. 

Інформація про програму АЕО та режим спільного транзиту (NCTS) також є у спеціальних розділах на сайті Держмитслужби.