Доступно про всі спрощення для бізнесу у процедурі спільного транзиту (NCTS): як отримати та скористатися ними?

1 March
Odoo • Зображення та текст

Відтепер інформація про всі транзитні спрощення у процедурі спільного транзиту (NCTS) - коротко і доступно у формі інфографік, розміщених на офіційному сайті Держмитслужби https://customs.gov.ua/ncts-v-infografikakh. Також актуалізовано розділ "Запитання та відповіді" щодо застосування NCTS https://customs.gov.ua/forum/?tag=ncts-140.

Як відомо, головними видами авторизацій у процедурі спільного транзиту (NCTS) є «використання загальної гарантії», «статус авторизованого вантажовідправника», «статус авторизованого вантажоодержувача» та «використання пломб спеціального типу». 

Інфографіки містять базову практичну інформацію про вимоги до підприємств для отримання різних видів спрощень, умови, порядок та терміни отримання авторизацій, а також посилання на законодавство. 

Інфографіки щодо загальної гарантії подають також актуальну таблицю показників фінансової стійкості та ліквідності підприємства для зменшення розміру базової суми гарантії до 50%, до 30% відсотків та для звільнення від гарантії. 

Акцентовано увагу на можливості подавати одну заяву на отримання декількох авторизацій одночасно, а також суттєвому скороченні термінів отримання авторизацій для підприємств, які вже мають діючі авторизації.  

Ознайомитися з інфографіками можна за посиланнями:

● Які авторизації на застосування транзитних спрощень можуть отримати українські підприємства, які використовують NCTS: https://customs.gov.ua/iaki-sproshchennia-mozhut-otrimati-ukrayinski-treideri-iaki-vikoristovuiut-ncts

● NCTS. Транзитне спрощення «Використання загальної гарантії». Вимоги для отримання авторизації та її види: https://customs.gov.ua/en/info1-1#scrollTop=0 (https://customs.gov.ua/en/info1-1)   

● NCTS. Транзитне спрощення «Використання загальної гарантії». Що треба, щоб користуватись спрощенням: https://customs.gov.ua/en/info1-1-1#scrollTop=0 (https://customs.gov.ua/en/info1-1-1) 

● NCTS. Транзитні спрощення «Статус авторизованого вантажовідправника», «Статус авторизованого вантажоодержувача», «Використання пломб спеціального типу». Вимоги для отримання авторизацій: https://customs.gov.ua/info1-1-1-1#scrollTop=0 (https://customs.gov.ua/info1-1-1-1)

● Авторизації на застосування транзитних спрощень «Статус авторизованого вантажовідправника» та «Статус авторизованого вантажоодержувача»: як це працює https://customs.gov.ua/sproshchennia-avtorizovanii-vantazhovidpravnik-ta-avtorizovanii-vantazhooderzhuvach.

Ключовими документами у питанні спільного транзиту є Конвенція про процедуру спільного транзиту, Митний кодекс України та Постанова КМУ від 27 вересня 2022 р. № 1092 «Деякі питання реалізації положень Митного кодексу України щодо надання авторизацій» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1092-2022-%D0%BF#Text (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1092-2022-%D0%BF) 

Інформація про застосування в Україні процедури спільного транзиту постійно оновлюється на офіційному сайті Держмитслужби у розділі «Спільний транзит (NCTS)» https://customs.gov.ua/rezhim-spilnogo-tranzitu-ncts.