44 гаджети Apple під обшивкою авто: жінка власноруч обладнала сховища для уникнення митних платежів

16 November
Odoo • Зображення та текст

У пункт пропуску «Шегині-Медика» з Республіки Польща прибув автомобіль OPEL ZAFIRA, яким кермувала 34-річна жителька одного із сіл Львівської області.

Для проходження митного контролю водійка обрала смугу спрощеного митного контролю «зелений коридор, чим заявила  про відсутність товарів, які підлягають обов’язковому декларуванню та оподаткуванню.

Під час спілкування з працівниками митниці жінка помітно нервувала. Виходячи з аналізу та оцінки ризиків, її легковик було переведено у бокс поглибленого огляду.  

В кінцевому результаті у конструктивних порожнинах багажного відділення, під декоративною обшивкою та під пасажирським сидінням в салоні авто було виявлено прихований товар без ознак використання: два ноутбуки Apple MacBook Air та 42 пари навушників Apple AirPods with Charging Case.

Odoo • Зображення та текст
Odoo • Зображення та текст
Odoo • Зображення та текст

У письмовому поясненні громадянка заявила, що виявлений товар вона взяла для перевезення в Україну та особисто помістила його в місця, які утруднюють його виявлення.

За цим фактом працівники митниці склали протокол за ч. 1 ст. 483 МКУ (переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю). 

Санкція статті передбачає накладення штрафу в розмірі 100% вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів.