Боротьба з підробками сприяє притоку інвестицій та захищає легальний бізнес – це євроінтеграція.

14 June
Odoo • Зображення та текст

Завдяки євроінтеграції, українське митне законодавство наближається до кращих стандартів та практик Європейського Союзу.

Це стосується і  прав інтелектуальної власності, захист яких є одним з пріоритетних завдань Держмитслужби.

Прийняті наприкінці 2019 р. зміни до Митного Кодексу України дозволили як посилити боротьбу з контрафактними товарами, так і прискорити переміщення через митний кордон України оригінальних товарів.

Для порівняння: у 2019 р. Держмитслужба здійснила значну кількість призупинень митного оформлення товарів за підозрою у порушенні прав інтелектуальної власності. Однак лише 1,3% від загальної кількості призупинень завершувались знищенням товарів, складанням протоколів про порушення митних правил чи поверненням товарів, що надходили поштою, відправникові.

Натомість у 2020 р., кількість призупинень зменшилась, проте їх ефективність  зросла до 10%.  

Фактично у легального бізнесу зменшилась кількість перешкод для торгівлі. Натомість боротьба з контрафактними товарами стала ефективнішою.  Так у 2020 р. митники вилучили контрафакту заявленою вартістю на 5,5 млн грн.

Крім того, запроваджені зміни сприяють розвитку міжнародної торгівлі й інвестиційній привабливості України як країни, яка сумлінно дотримується європейських стандартів захисту прав інтелектуальної власності.

Це – євроінтеграція!

Детальніше про урядову інформаційну кампанію EUкраїна тут: https://association4u.in.ua/

#євроінтеграціямитниці