Держмитслужба обговорила з бізнесом готовність до змін у митному оформленні товарів, які набирають чинності 7 листопада

6 November
Odoo • Зображення та текст

3 листопада, відбулося засідання Громадської Ради при Державній митній службі України за участі в.о. Голови Держмитслужби Сергія Звягінцева та представників профільних підрозділів.


У зв’язку зі змінами у митному законодавстві, що набирають чинності 7 листопада 2023 року, головним питанням на порядку денному став рівень готовності митних органів та бізнесу до роботи в нових умовах. Представники Держмитслужби надали детальні роз’яснення щодо пред’явлення товарів митному органу.

Щодо найпоширенішого запитання від бізнесу про огляд вантажних транспортних засобів: митницею не буде застосовано огляд 100% транспортних засобів. Натомість залишається ризикоорієнтований підхід. При цьому кількість та моторика спрацювання профілів ризиків не збільшиться, відтак і кількість оглядів не зросте.

Також членів Громадської ради поінформували про те, що митниці отримали необхідну кількість пломб, змінили графіки роботи терміналів, щоб мати змогу вчасно оформлювати товари, та вжили ряд інших заходів, необхідних для сталого функціонування митниці і законного сприяння бізнесу.

Зокрема, для вирішення можливих проблемних питань під час перехідного періоду будуть оприлюднені контакти посадових осіб митних органів. Також на доступних ресурсах буде поширена інформація про перелік місць прибуття.

Крім цього, на засіданні говорили про ІТ-сферу Держмитслужби - нові етапи цифровізації та оновлення онлайн-сервісів.

Окремо представників громадськості цікавив стан справ у питаннях взаємодії митних органів з силовиками, оглядів за дорученнями правоохоронців та їх ефективності. Адже час знаходження вантажів у режимі митного огляду є одним з ключових для ефективної роботи та зростання доходів бізнесу.

«Держмитслужба завжди відкрита до діалогу та співпраці. Ми готові сприймати конструктивну критику та впроваджувати пропозиції субʼєктів зовнішньоекономічної діяльності для покращення взаємодії та ефективного наповнення державної скарбниці в умовах війни”, - зауважив Сергій Звягінцев.