Держмитслужба посилює двостороннє співробітництво: заступник Голови Владислав Суворов відвідав Генеральну митну дирекцію Німеччини

30 November
Odoo • Зображення та текст

У листопаді делегація Держмитслужби здійснила візит до Федеративної Республіки Німеччина. Метою було обговорення розвитку двосторонніх відносин та ознайомлення з досвідом Генеральної митної дирекції Німеччини у здійсненні митних формальностей щодо товарів та транспортних засобів.

Українська сторона на чолі із заступником Голови Державної митної служби України Владиславом Суворовим провела зустріч з президенткою Генеральної митної дирекції Німеччини пані Колетт Герхер. Українська делегація висловила вдячність за надзвичайну підтримку німецької митної адміністрації з моменту початку повномасштабної агресії рф та рб проти України (https://bit.ly/3QTKbKz). Сторони відзначили високий рівень взаємодії, зокрема у сфері взаємної адміністративної допомоги, та домовились і надалі продовжувати розвиток комунікацій, у тому числі через інститут митного аташе. Окрему увагу сторони приділили питанням автоматичного обміну митною інформацією між митними адміністраціями та відзначили необхідність продовження діалогу з урахуванням питань захисту персональних даних та створення відповідної правової бази.

Під час візиту українська делегація мала змогу ознайомитись з розгалуженою структурою, широкими функціями та повноваженнями митної адміністрації Німеччини, яка нараховує близько 45 тис. посадових осіб. Особлива увага там приділена здійсненню контрольних заходів оперативних підрозділів митної служби та координації таких дій.

Odoo • Зображення та текст

Важливим напрямом діяльності митної адміністрації Німеччини є управління ризиками та реалізація санкційної політики, заборон та обмежень. Сторони домовились організувати додаткові технічні зустрічі з метою детального обговорення підходів до організації роботи саме в цих важливих сферах.

Українська делегація також провела зустріч з др. Тіно Ігельманом, президентом Дирекціїї Митної кримінальної служби (ZKA), під час якої обговорили важливість саме правоохоронної функції сучасної митної служби. 

Делегація Держмитслужби мала змогу детально ознайомитись з роботою регіонального підрозділу ZKA в Ессені, повноваження якого є надзвичайно високими, зокрема у проведенні оперативно-розшукової діяльності, розслідуванні транскордонних злочинів, пов’язаних з контрабандою наркотиків, зброї, відмиванням коштів, порушенням санкційного режиму тощо.

У Головній митниці Кельну українська сторона мала змогу ознайомитись з планом розвитку інформаційних технологій в митній службі Німеччини, який реалізує план розвитку ІТ у митницях ЄС - MASP-C. Українська делегація констатувала відповідність поточних планів та підходів до розвитку інформаційних технологій в митній справі України загальноєвропейським підходам в цілому та німецькому зокрема.

Odoo • Зображення та текст

На практиці делегація Держмитслужби мала змогу ознайомитись із здійсненням митних формальностей в річковому порту Дуйсбургу, одному з найбільших внутрішніх портів Європи, яким забезпечено перевалку 4 млн. ТEU у 2022 році. Німецька сторона продемонструвала практичну діяльність мобільних груп, до повноважень яких, зокрема, належить зупинка та доставлення в зону здійснення митного контролю будь-яких транспортних засобів на дорогах Німеччини. Крім того, німецькі колеги продемонстрували застосування мобільної скануючої рентген-техніки та інших портативних технічних засобів митного контролю з метою виявлення заборонених в обігу товарів.

Окрему увагу приділили застосуванню автоматизованої системи митного оформлення Німеччини ATLAS, яка розвивається з 1993 року завдяки зусиллям сотень спеціалістів. За результатом демонстрації практичного застосування системи ATLAS, зокрема модуля NCTS фази 5, на яку Україна має перейти 1 грудня 2023 року, сторони домовились про проведення окремої зустрічі з метою обговорення технічних деталей функціонування системи ATLAS.

Наприкінці зустрічі сторони домовились про подальший розвиток двосторонніх відносин у сферах взаємної адміністративної допомоги, обговорення можливих шляхів інформаційного обміну, розвитку інформаційних технологій митних служб та технічної (гуманітарної) допомоги.