Досягнуто стабільної ритмічності пропуску вантажівок на пункті пропуску «Ягодин»

18 October
Odoo • Зображення та текст

Постійний моніторинг черг транспортних засобів з обох боків західної ділянки кордону, який проводить Держмитслужба, фіксує суттєве скорочення кількості вантажів, які очікують на виїзд з України перед міжнародним автомобільним пунктом пропуску "Ягодин - Дорогуськ". Зокрема, станом на сьогодні, 18 жовтня, ця черга становить 150 ваговозів загальною масою понад 7,5 тонн, що менше пікових навантажень вересня у 20 разів.

Тенденція мінімалізації часу очікування українського експорту на перетин кордону тримається уже майже місяць і досягнута завдяки спільним українсько-польським міжурядовим домовленостям. Вони були спрямовані на розширення пропускної спроможності щодо оформлення вантажів, які потребують фітосанітарного, ветеринарного чи інших видів державного контролю. У першій половині жовтня порівняно з таким же періодом вересня кількість пропущених транспортних засобів збільшилася на 52 відсотки. Експортні оформлення становили від 206 до 349, імпортні - від 282 до 443 вантажівок за зміну (12 годин).

Тобто, водії, які очікують на пропуск через "Ягодин-Дорогуськ" сьогодні, за умови чіткого дотримання митних правил та відсутності у контролюючих органів України чи Польщі підстав для  відмови у пропуску, зможуть продовжити свій рейс у Європу на дату прибуття до пункту пропуску.

Стійке подолання "заторів" на вантажному напрямку автомобільних переміщень через "Ягодин - Дорогуськ" дозволить з часом переглянути прийняті у червні цього року обмеження щодо пасажирських перевезень.