Інформаційна довідка щодо реалізації запровадження пілотного проєкту з обміну попередньою митною інформацією на українсько-румунській ділянці кордону

19 June
Odoo • Зображення та текст

Протягом 2022 - 2023 років Держмитслужбою проведено ряд заходів щодо забезпечення реалізації пілотного проєкту з обміну попередньою митною інформацією між Україною та ЄС.

Так, під час зустрічі керівників митних органів України, Румунії, Республіки Молдова та за участю Представництва Консультативної місії Європейського Союзу в Україні 5 травня 2023 року в пункті пропуску «Порубне - Сірет» (Чернівецька митниця) було підписано Меморандум про взаєморозуміння між Державною митною службою України та Митною адміністрацією Румунії про готовність реалізувати автоматичний обмін митною інформацією в межах EU4Digital Facility.

Також представники Держмитслужби взяли участь у підготовчих тренінгах, організованих Митною адміністрацією Румунії у травні 2023 року, з метою ефективної реалізації зазначеного пілотного проєкту.

В цілому пілотний проєкт запланований для проведення у 3 етапи.

Початок реалізації 1-го етапу пілотного проєкту з обміну попередньою митною інформацією на українсько-румунській ділянці кордону в пункті пропуску «Порубне-Сірет» з використанням платформи SEED+ відбулася з 19 по 24 червня 2023 року.  Обмін здійснюватиметься виключно інформацією щодо пустих транспортних засобів.

«SEED+» - це платформа яка розроблена та адмініструється проєктом ЄС EU4DIGITAL та є надійним інструментом обміну даних і яка вже успішно використовується європейськими країнами та має надійний рівень захисту.

В ході 2-го етапу пілотного проекту планується обмін попередньою митною інформацією з використанням обмеженого набору даних на пункті пропуску «Порубне- Сірет» (відправник, отримувач, перевізник, код товару, опис, вага).

В ході 3-го етапу пілотного проєкту планується обмін попередньою митною інформацією з використанням повного набору даних не забороненого українським та європейським законодавством на всіх пунктах пропуску на Українсько-Румунській ділянці державного кордону.

За результатами моніторингу ефективності запровадження обміну попередньою митною інформацією, така практика буде розвинена на всій ділянці державного кордону України з державами-членами ЄС.