Кому вигідне «викриття» на експорті зернових під час дії «зернової ініціативи»? - читайте у колонці в.о. Голови Вячеслава Демченка для Інтерфакс-Україна

6 January
Odoo • Зображення та текст

Протягом усього періоду дії «зернової ініціативи», погодженої Україною, Туреччиною та Генсеком ООН, Держмитслужба діяла виключно у межах чинного законодавства.

Закиди правоохоронних органів є безпідставними та надуманими, тому щоб припинити «полювання на відьом» радимо розібратися у фактах, які є у цій справі.

1.  Компетенції митних органів – Держмитслужба керується виключно чинним законодавством, відповідно до якого не контролює внутрішній ринок, зокрема не має повноважень відслідковувати походження зернової продукції.

2.  Міфічні збитки у розмірі 5,2 млрд грн  внаслідок недекларування від експортних операцій – зернові не входять у перелік товарів, з яких нараховується вивізне (експортне) мито. Відтак подібні суми не можуть бути вирахувані.

3. Детективами БЕБ було направлено доручення на проведення оглядів та переоглядів ризикових підприємств, де зазначалася вимога – присутність представників БЕБ. Проте у 80% випадків співробітники Бюро відмовилися брати участь у проведенні цих оглядів/переоглядів товарів. 

Більше подробиць та фактів у справі «зернового коридору» та митниці за посиланням