Обличчя Незалежності

24 August

 1991 рік.

Україна здобуває Незалежність. Україна входить у новий виток історії, як незалежна, молода, прогресивна держава. Мільйони людей вийшли на демонстрації в очікуванні найважливішого рішення в історії українського народу - ухвалення Акту проголошення незалежності України. 

Напружені, знервовані, проте рішучі українці довели, що можуть і будуть боротися за вільну Україну. 

Odoo • Зображення та текст

1991 рік. 

На території України народилося понад 630 тисяч малюків, яких називають “діти незалежності”. Зараз їм 32 роки. Вони - перше покоління “незалежних”, котрі віднині про радянський союз знатимуть з підручників. Вони - перше покоління, яке зростатиме разом з Україною. Проте важкі часи породили сильних людей, які прямо зараз захищають цю Незалежність.

Це тисячі людей з різними долями, але які були у схожих обставинах і проживали разом спільну історію. 

Їм не було і року, як країна обрала першого Президента. Через рік затвердили державну символіку: гімн, герб та прапор України. Коли їм було 3, Україна підписала Будапештський меморандум. Коли їм було 5, було прийнято першу в українській історії Конституцію незалежної держави та введено в обіг національну валюту - гривню. Коли їм було 9, вони бачили на екранах національного телебачення перші прояви становлення громадянського суспільства - відбувся всеукраїнський референдум за народною ініціативою. Коли їм було 13, в школі, на вулиці вони обговорювали першу революцію - Помаранчеву. Коли їм було 17, і вони розпочинали студентське життя, Україна зіткнулася з фінансовою кризою. У 21 рік вони вболівали на трибунах під час Євро-2012, а в 22 взяли участь у Революції Гідності. У 23 дізналися про “зелених чоловічків” в Криму та билися на Донбасі - перша війна. Далі були декомунізація, безвіз і Томос. Вже свої 30 вони святкували під час світової пандемії коронавірусу і думали, що то найгірше - святкування в карантині. А 31 святкувати довелося в бомбосховищах під звуки сирен, які нагадують, що Незалежність українці не беруть, а здобувають. 

Odoo • Зображення та текст


2023 рік.

Надія, Святослав та Віктор - ровесники України. Вони бачили та переживали одне й те ж у різних куточках України, але зараз у них спільна справа. Їм 32 і вони працюють у Державній митній службі України. Вони мудрі та досвідчені, водночас креативні та прогресивні. Вони створюють, будують, реалізують, водночас відстоюють та захищають. 

Покоління Незалежних - принципово інше. Їх сприйняття та мислення нове, не затьмарене хворобливими наративами ідейної пропаганди. І вони є тією рушійною силою змін, що не дозволить новим поколінням стати "втраченими", а відродженню української держави - "розстріляним".

Вони - #Обличчя_Незалежності.