Одеські митники вилучили автозапчастини російського виробництва на майже 3 млн грн

9 August
Odoo • Зображення та текст

Посадовці Одеської митниці викрили імпортера, що намагався ввезти понад 24 т запчастин до легкових автомобілів російського виробництва, заявивши їх як китайські.

На партію товару (насоси для охолоджувальних рідни, дзеркала заднього виду, фурнітура пластикова для автомобілів, радіатори до легкових автомобілів, набори прокладок, фільтри очищення мастил, комплекти проводів, компресори повітряні) підприємство-імпортер надало інвойс про його китайське походження, де відправником була китайська компанія, а отримувачем - підприємство з Харківщини. 

Однак під час митного огляду вантажу працівники митниці встановили, що деякі запчасти мають ознаки походження з країни-агресора, деякі - фрагменти написів, затертих за допомогою кустарного плавлення пластмаси, а частина містить маркування «СДЕЛАНО В РОССИИ» та інформацію щодо російського виробника та його адреси.

Стосовно керівника компанії-імпортера Одеською митницею складено протокол про порушення митних правил за частиною 1 статті 483 Митного кодексу України. Санкції статті передбачають штраф у розмірі вартості товару та його конфіскацію.

Заходи здійснювалися одеськими митниками спільно з представниками УСБУ в Одеській області.