Ордени організатора і учасника червоного терору на території України виявили митники в міжнародній посилці

20 September
Odoo • Зображення та текст

Київські митники упередили незаконне пересилання у міжнародних поштових відправленнях шести державних нагород СРСР, які експерти оцінили в 1,4 млн грн.

За документами, відправницею усіх міжнародних відправлень була одна й та сама жінка з міста Дніпро. Пересилала вона їх до Франції.

Експерти визначили, що серед виявлених митниками нагород - чотири ордени «Красного Знамени», виготовлених зі срібла з домішками міді, орден «Отечественной войны» ІІ ступеня зі сплаву срібла з золотими накладками та нагрудний знак «Бойцу Красной Гвардии и Красному партизану» зі срібла з домішками міді.

На декількох нагородах наявні закріплені ниткою пломби та паперові наліпки, які вказують на те, що нагороди могли бути музейним або колекційним експонатом.  

За даними експертизи, два з виявлених орденів «Красного Знамени» належали Єфіму Євдокімову - повноважному представнику політичного карального органу радянської росії – ВЧК-ОГПУ. Один з цих орденів оцінили у 743 тис. грн, інший – у 285 тис. грн.

З відкритих джерел відомо, що Євдокімов був безпосереднім організатором і учасником червоного терору на території України у 20-х-30-х роках минулого століття. Зокрема, знищував професійну еліту вугільної промисловості та металургії в рамках «шахтинської справи» на Донбасі. Для прикладу, у поданні до нагородження Євдокімова орденом «Красного Знамени» як про заслугу згадується про знищення ним не менше 12 тисяч людей.

Нагороди, що пересилалися з порушенням митного законодавства, Київська митниця вилучила.