Під «маскою» гуманітарної допомоги: митники зупинили вантаж із косметичними засобами на понад 3 млн гривень

29 November
Odoo • Зображення та текст

У пункт пропуску «Смільниця-Кросьценко» із Республіки Польща прибув автомобіль марки "Iveco", який, згідно товаросупровідних документів, переміщував гуманітарну допомогу – вживаний одяг та косметичні засоби. 

Товари вагою 1825 кг та 350 кг адресувалися  одній  із благодійних організацій Львівщини та акціонерному товариству в м. Київ.

Під час перевірки законності переміщення вантажу зʼясувалося, що благочинна фундація дійсно очікувала на гуманітарну допомогу - вживаний одяг та косметику. Водночас, за даними іноземних компаній - відправників та продавців вантажу, стало відомо, що  заявлений товар - серум (косметологічний препарат з великою концентрацією біологічно активних речовин) переміщувався  на митну територію України як зовнішньоекономічний вантаж, а не гуманітарна допомога. 

Слід додати, що вартість «косметики» становить 3 122 359, 3 мільйона гривень.

Відтак, встановлено, що перевізник під час перетину кордону, подав до митного оформлення документи, що  містять неправдиві відомості щодо відправника, одержувача та характеру вантажу.

За цим фактом працівники митниці склали протокол за ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України.

Санкція статті передбачає накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів.

Odoo • Текст та зображення