Посадовці Держмитслужби за підтримки проєкту EU4PFM продовжують знайомитися з передовими практиками країн ЄС у сфері застосування митного законодавства

4 July
Odoo • Зображення та текст

 28-30 червня 2023 року відбувся спільний навчальний семінар Держмитслужби та проєкту EU4PFM на тему «Оцінка ризиків при пост-митному контролі та аудиті».

Захід розпочався з виступу ключового міжнародного експерту EU4PFM з митних питань Вітяніса Алішаускаса, в якому він зазначив, що українська митниця та проєкт продовжують вебінари, метою яких є обмін знаннями про законодавство Європейського Союзу. «Одне з завдань митниць країн – членів ЄС полягає в тому, щоб прискорити оформлення товарів при проходженні кордонів і знизити кількість перевірок. У цьому надзвичайно важливу роль відіграє оцінка ризиків, яку ми називаємо двигуном, що використовується в усіх митних системах», - зазначив пан Алішаускас.

Міжнародний експерт проекту EU4PFM з Польщі Лешек Прус під час семінару ознайомив учасників з найкращими практиками митних органів ЄС у сфері оцінки ризиків при пост-митному контролі та аудиті. 

Зокрема розглянули такі теми:

-правова основа управління митними ризиками в ЄС та загальна система управління ризиками ЄС (CRMF); 

-правила, підходи і методи оцінки та аналізу ризиків у сфері митного контролю та митного аудиту (пост-митного контролю); 

-сфери специфічних митних ризиків, ризики та ризик-індикатори; 

-види контролю, що застосовуються для перевірок.

Також пан Прус розповів про польську систему управління ризиками – Zisar, особливості роботи підрозділу митниці з пост-митного контролю в польській практиці. А також про польську систему сегментації (категоризації) підприємств для цільового контролю та аудиту.

У кінці семінару були проведені практичні заняття по заданій тематиці.