Представники Держмитслужби зустрілися з молдовськими колегами для налагодження взаємодії митних органів двох країн

27 June
Odoo • Зображення та текст

Сьогодні відбулася зустріч представників митних відомств двох суміжних держав України та Республіки Молдова, до участі в якій були запрошені також представники національних асоціацій перевізників. 

Як для України, так і для Республіки Молдова залишається актуальним питання розвитку транспортних коридорів. Під час зустрічі директор Департаменту організації митного контролю та оформлення Держмитслужби Олег Гоя зазначив, що першочерговим завданням для України в умовах військової агресії рф є вирішення питання безперебійної, ритмічної та злагодженої роботи пунктів пропуску, збільшення їх пропускної спроможності без додаткових капіталовкладень, за рахунок внутрішніх резервів та вдалих технологічних рішень, а також налагодження тісної взаємодії та плідної співпраці митних органів обох країн.

Основним шляхом до такої взаємодії є запровадження та розвиток сучасних телекомунікаційних технологій. Цифровізація транспортних коридорів – це актуальна вимога сьогодення. Враховуючи досягнуті раніше домовленості, сторони узгодили концептуальні питання впровадження пілотного проєкту з перевезень товарів між Україною та Республікою Молдова із використанням електронної книжки МДП під час перевезення товарів.

Дмитро Киященко, директор Департаменту з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Держмитслужби, закцентував увагу на необхідності інтеграції інформаційних систем національного та центрального рівня та зазначив, що стратегічними документами з розвитку цифровізації української митниці передбачено впровадження оновленої автоматизованої системи митного оформлення, у такий спосіб підтвердивши готовність до технічних консультацій з питань реалізації пілотного проєкту щодо використання ТІR-EPD для застосування  електронної книжки МДП.

Odoo • Зображення та текст

Сторони висловили спільну думку, що запровадження використання електронної книжки МДП стане підґрунтям для переходу в подальшому на повноцінну процедуру еTIR, до якої, по мірі готовності, приєднуються інші країни – договірні сторони Конвенції МДП.

Також на зустрічі сторони домовилися продовжити роботу в напрямку оновлення Системи раннього повідомлення про виникнення надзвичайних ситуацій на українсько-молдовському кордоні, яка діє з червня 2011 року: визначення оптимальних лімітів для кожного пункту пропуску, вдосконалення системи взаємодії митних органів у пунктах пропуску, а також залучення прикордонних органів України та Республіки Молдова до співпраці в межах оновленої Системи.