Президент України підписав закони щодо тимчасового спрощення митного оформлення авто з іноземною реєстрацією

13 May

Президент України підписав Закони 1403-ІХ та 1402-ІХ від 15 квітня 2021 року щодо тимчасового спрощення процедури митного оформлення автомобілів та зниження загальної суми платежів для оформлення авто з іноземною реєстрацією. 

Odoo • Зображення та текст

Закони набирають чинності з дня, наступного за днем їх опублікування, але вводяться в дію через місяць з дня набрання ними чинності. 

Загалом, на процедуру спрощеного митного оформлення відводиться 180 календарних  днів (необхідно врахувати, що відлік рахується з дня набрання чинності законів).

Для учасників бойових дій які перебувають безпосередньо на території Операції Об'єднаних сил (ООС) більш як 90 днів з дня набрання чинності законів, строк становить 270 календарних днів.

Odoo • Зображення та текст

Спрощення процедури митного оформлення стосуватиметься легкових автомобілів (код УКТ ЗЕД 8703) та автівок для перевезення вантажів (код УКТ ЗЕД 8704), загальною вагою до 3,5 тон,

  • які були ввезені в Україну в режимі тимчасового ввезення або транзиту і станом на 31 грудня 2020 року перебували в Україні;

  • з року випуску яких минуло 5 і більше років;

Такі транспортні засоби тимчасово звільняються від сплати ввізного мита.

Відтак, для митного оформлення таких авто власники транспортних засобів мають сплатити:

  • акцизний податок (сума коефіцієнтів за формулою: вік авто + тип двигуна + об’єму двигуна);

  • ПДВ – 20%; від суми акцизного податку.

Odoo - Зразок 1 на три стовпці

Звертаємо увагу, що при здійсненні митного оформлення авто, особи звільняються від відповідальності за порушення митних правил (згідно зі ст. 470, 481 та 485 Митного кодексу України) за умови сплати добровільного внеску – 8500 грн.  Крім того, власники авто також можуть бути звільнені від відповідальності за ПМП у разі вивезення авто з України і сплати добровільного внеску у розмірі 8500 грн.Later
Кабінет міністрів України схвалив законопроєкт “Пpo вихід з Угоди про співробітництво та взаємодопомогу в митних справах від 15 квітня 1994 року”12 квітня Кабінет міністрів схвалив проєкт закону “Пpo вихід з Угоди про співробітництво та взаємодопомогу в митних справах від 15 квітня 1994 року”, який передбачає припинення дії цієї Угоди з країнами СНД. За результатами аналізу міжнародних договорів України, проведеного Держмитслужбою (відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України 2 травня 2018 року "Про припинення дії для України окремих міжнародних договорів, укладених в рамках Співдружності Незалежних Держав") встановлено доцільність припинення дії Угоди для України про співробітництво та взаємодопомогу в митних справах. Актуальність Угоди для України під час її укладання обумовлювалася необхідністю створення договірно-правової бази співробітництва з державами-учасницями СНД у митній сфері, надання митними органами відповідних держав адміністративної взаємодопомоги, здійснення узгоджених заходів для виявлення та припинення протиправних дій, які завдають шкоди економічним інтересам сторін.