Процедура декларування військової техніки та інших товарів для потреб багатонаціональних навчань збройних сил уніфікована зі стандартами ЄС і НАТО

12 September
Odoo • Зображення та текст

Президент України підписав Закон України від 23 серпня 2023 року №3345-ІХ щодо уніфікації до європейських та північноатлантичних стандартів процедур декларування військової техніки та інших товарів у контексті проведення на території України та держав-членів ЄС і НАТО багатонаціональних навчань збройних сил.

Відтак, під час переміщення через митний кордон України військової техніки та інших товарів підрозділів ЗСУ та збройних сил держав-членів ЄС та НАТО замість митної декларації буде використовуватися спеціальний документ – Форма 302. 

Застосування Форми 302 дозволяється в митних режимах тимчасового вивезення/вивезення, реекспорту, реімпорту та транзиту.

Національна Форма 302 та порядок її заповнення встановлюються Кабінетом Міністрів України. Так, протягом одного місяця з дня набрання чинності Закону, відбудеться прийняття нормативно-правових актів, необхідних для його реалізації; приведення урядових, а також перегляд та приведення міністерствами та іншими ЦОВВ їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом. 

Детальніше про спрощення, які передбачені із використанням Форми 302,  – у Законі.