Щодо ввезення без сплати ПДВ та ввізного мита складових безпілотних систем

21 June
Odoo • Зображення та текст

Президент України підписав закони від 29.05.2023 року №3123 та №3124-ІХ про внесення змін до Податкового та Митного кодексів України, згідно з якими тимчасово дозволяється імпортувати без сплати ПДВ та ввізного мита складові безпілотних систем.

Йдеться про матеріали, вузли, агрегати, устаткування та комплектувальні вироби, що ввозяться (в тому числі пересилаються у міжнародних поштових та експрес-відправленнях) на митну територію України підприємстствами для використання у власній виробничій діяльності виробництва та/або ремонту безпілотних систем.
  Odoo • Зображення та текст
  Звертаємо увагу, що на підставі оформлених митних декларацій Держмитслужба формуватиме перелік таких підприємств. Підприємства, у свою чергу, мають щоквартально підтверджувати цільове використання перелічених товарів, шляхом подання митному органу за місцем розташування підприємства звіту.
  Odoo • Зображення та текст
   У разі нецільового використання, підприємство буде зобов’язане сплатити суму ПДВ та ввізного мита (що мала б бути сплачена при ввезенні в Україну), а також пеню.

   Odoo • Зображення та текст
   Спрощення надаються тимчасово до завершення дії воєнного стану України.

   Детальніше у інфографіках та за посиланнями:

   ЗУ №3124-ІХ https://bit.ly/3XoQrx2
   ЗУ №3123-ІХ https://bit.ly/3p8t522

   Закони набирають чинності з дня, наступного за днем їх опублікування.