У І читанні Верховна Рада України підтримала криміналізацію контрабанди товарів

13 July

13 липня Верховна Рада України у І читанні проголосувала за законопроект Президента Володимира Зеленського №5420 про криміналізацію контрабанди товарів та підакцизних товарів, а також недостовірного декларування товарів. На засіданні у вівторок, за нього проголосували 255 парламентаріїв.

Odoo • Зображення та текст

У Проєкті Закону пропонується внести зміни до законодавства України з метою встановлення кримінальної відповідальності за контрабанду товарів та підакцизних товарів, а також за недостовірне декларування товарів, що призвело або могло призвести до неправомірного зменшення чи звільнення від сплати митних платежів. Законопроєкт передбачає внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України, говориться в Пояснювальній записці до законопроєкту.

Введення кримінальної відповідальності за контрабанду товарів та підакцизних товарів сприятиме зменшенню кількості порушень правил переміщення товарів через митний кордон України та припиненню схем незаконного переміщення товарів, що у свою чергу призведе до збільшення податкових надходжень до Державного бюджету України.