Україна розширює міжнародне співробітництво: у пункті пропуску на українсько-молдовському кордоні організовано спільний прикордонно-митний контроль

13 October
Odoo • Зображення та текст

Сьогодні, 13 жовтня, відбулася чотиристороння зустріч представників митних і прикордонних органів України та Республіки Молдова, у рамках якої підписано міжвідомчий Протокол щодо організації спільного контролю у пункті пропуску для залізничного сполучення «Кучурган-Новосавицьке» на території України. Підписання протоколів відбулося за онлайн участі Прем'єр-міністрів України та Республіки Молдова.

Військова агресія росії проти України призвела до  зміни міжнародних ланцюгів постачання. Як наслідок, суттєво збільшилися транспортні потоки через пункти пропуску на ділянці державного кордону України з країнами-членами ЄС та Республікою Молдова.

Odoo • Текст та зображення

Українські підприємці покладають сподівання на створення нових транспортних коридорів для експорту зерна, металопродукції, транскордонного руху інших товарів, важливим елементом яких є відновлення залізничного руху через пункт пропуску «Кучурган-Новосавицьке». 

У часи, коли енергетична і транспортна інфраструктура України, морські порти та пункти пропуску зазнають руйнувань внаслідок ракетних атак та обстрілів росією, українська сторона надає важливого значення розбудові прикордоонної та митної інфраструктури і впровадженню ініціатив, які б сприяли міжнародній торгівлі. 

Odoo • Зображення та текст

Розширення практики здійснення спільного контролю на українсько-молдовському кордоні є важливим елементом інтегрованого управління кордонами, який ґрунтується на кращих європейських практиках, що цілком відповідає євроінетеграційним прагненням України та Молдови.