Відбулась робоча зустріч Голови Держмитслужби з Головою Консультативної місії Європейського Союзу в Україні

25 March

24 березня відбулась робоча зустріч Голови Держмитслужби Павла Рябікіна з Головою Консультативної місії Європейського Союзу (КМЄС) в Україні Антті Хартікайненом. Під час зустрічі обговорювалось питання щодо стану реформування Державної митної служби України та погодження майбутніх напрямів допомоги від КМЄС. 

Odoo • Зображення та текст

Голова Державної митної служби України повідомив, що наразі відбувається процес переведення працівників митних органів до єдиної юридичної особи за результатами тестування, у тому числі переходу на контрактну форму проходження державної служби.

Також Павло Рябікін поінформував про запуск проєкту залучення ветеранів АТО/ООС до роботи в митних органах, анкети для участі у проєкті надіслали вже близько 2 тис. ветеранів бойових дій на сході України. 

Голова Держмитслужби наголосив, що контрабанда товарів завдає відчутної шкоди економічним інтересам країни, у зв’язку з цим запровадження кримінальної відповідальності є доцільним кроком. Проте цей крок буде ефективним у поєднанні з покладанням на митні органі повноважень проводити оперативно-розшукову діяльність та здійснювати досудове розслідування у кримінальних справах.

Сторони обговорили питання Концепції інтегрованого управління кордонами та домовились розширити співпрацю з іншими державними установами, які беруть участь у різних видах контролю на кордоні. Крім того, обговорили можливість отримання нагрудних відеокамер для працівників, які здійснюють митний контроль в пунктах пропуску та створення в структурі Держмитслужби підрозділу поліграфістів.

Голова Консультативної місії Європейського Союзу в Україні повідомив, що місія всебічно підтримує ініціативи Держмитслужби з реформування та готова надавати технічну й експертну допомогу.

За результатами зустрічі сторони домовились обговорити подальші кроки взаємодії в рамках продовження мандату місії на наступні 3 роки та обмінялись контактними особами для подальшої діяльності й оперативного реагування.