Відбулась робоча зустріч Голови Держмитслужби з представниками Посольства США

24 March

23 березня відбулась робоча зустріч Голови Держмитслужби Павла Рябікіна з керівником відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні Сарою Лангенкамп. Під час зустрічі обговорювалось питання подальшої співпраці у межах проєкту міжнародної технічної допомоги «Нова митниця».

Odoo • Зображення та текст

Представники Держмитслужби представили поточні результати та плани щодо переведення працівників митних органів до єдиної юридичної особи за результатами тестування, у тому числі переходу на контрактну форму проходження державної служби. Під час презентації був продемонстрований механізм конкурсу та його основні етапи. 

Сторони обговорили можливість співпраці задля посилення роботи структурних підрозділів управління внутрішньої безпеки і відділу з питань запобігання та протидії корупції для ефективного реагування та запобігання недоброчесної поведінки працівників Держмитслужби. Насамперед це — створення нового підрозділу поліграфологів, активна робота з “викривачами”, використання автоматизованих рішень аналізу зовнішньої інформації та співпраця з НАБУ для перевірки співробітників на доброчесність.

Павло Рябікін повідомив, що Митниця запустила проєкт залучення ветеранів АТО/ООС до роботи в митних органах. Основна мета проєкту — кадрове оновлення Служби та створення кадрового потенціалу з вмотивованих на якісне виконання обов’язків працівників, що мають нульову толерантність до корупції. Наразі для участі у проєкті анкети надіслали близько 2 тис. ветеранів бойових дій на сході України. 

Голова Держмитслужби висловив сподівання що, Посольство США сприятиме матеріально-технічній допомозі, пов'язаній з реалізацією зазначених вище ініціатив. 

Представники Посольства США повідомили, що мають подібний досвід роботи з іншими центральними органами виконавчої влади, підтримують ініціативи Держмитслужби та готові поетапно продовжити надавати допомогу, з першим фокусом на перевірку доброчесності працівників Держмитслужби.