Заступник Голови Держмитслужби взяв участь у заході «Korea Customs Week 2023

4 May
Odoo • Зображення та текст

У Сеулі (Республіці Корея) завершився захід «Korea Customs Week 2023», організований Митною адміністрацією Республіки Корея. Конференція об’єднала представників більше 70 митних адміністрацій світу для обговорення актуальних питань глобального митного співробітництва та цифровізації митниці.

Держмитслужбу представив під час заходу заступник Голови Державної митної служби України Владислав Суворов.

Захід митного спрямування щороку проводиться Корейською стороною для світової митної спільноти як форум для обговорення актуальних питань співробітництва в митній сфері.

У заході також взяли участь делегації митних адміністрацій країн світу з різних континентів.

Учасники заходу обговорили ряд питань, що становлять спільні інтереси митних адміністрацій держав-членів Всесвітньої митної організації, таких як електронна комерція, митні технології в ІТ-сфері та обмін митною інформацією.

Корейська сторона провела презентацію щодо запровадження в діяльності корейських митних органів системи електронного митного оформлення (UNI-PASS) та застосування новітніх технологій в митній сфері.

За сприяння Корейської сторони відбулося засідання круглого столу за участі керівників делегацій митних адміністрацій країн світу, що дало можливість обмінятися думками щодо передового досвіду діяльності в митній сфері та сучасних тенденцій розвитку митних служб.

Під час своєї доповіді Владислав Суворов звернув особливу увагу на автоматизований обмін митною інформацією та закликав митні адміністрації інших країн до активного використання зазначеного інструменту для попередження митних правопорушення та використання отриманої інформації в системі управління ризиками. Крім того, під час заходу презентовано досвід України в реалізації концепції єдиного вікна для міжнародної торгівлі. Окремо заступник Голови Держмитслужби зупинився на питаннях кіберзахисту, які набувають надзвичайного значення в сучасних умовах: «Після військового вторгнення російської федерації на інформаційні системи митниці здійснено десятки хакерських атак, але навіть в цих умовах всі електронні сервіси Держвної митної служби України працювали стабільно та безперервно».

За результатами заходу було схвалено Спільну заяву про глобальне митне співробітництво та цифрову митницю («Сеульська заява»), яка підкреслює критичну роль митниці в забезпеченні безперебійного переміщення товарів через кордони та передбачає заходи, важливість митного співробітництва та цифровізації як невід’ємної частини модернізації митної служби для підвищення ефективності, прозорості та безпеки митних процесів.

У Сеульській заяві зафіксовано домовленості Сторін для досягнення спільних цілей митних адміністрацій країн світу.

Глобальний захід, організований Корейською стороною, сприяв ознайомленню з сучасними тенденціями розвитку митних служб країн світу, зокрема, іноземні делегації були поінформовані про заходи, які здійснювались Держмитслужбою для забезпечення належного функціонування митниці, в умовах повномасштабної збройної агресії рф з використанням території рб проти України, а також про застосування сучасних інформаційних технологій у роботі митних органів України та співробітництво з митними адміністраціями іноземних держав з метою запровадження обміну попередньою інформацією про товари та транспортні засоби, що переміщуються через державний кордон України та відповідних держав.