Київські митники вилучили діаманти, які пасажири намагались незаконно ввезти у спідній білизні

26 November

Шість пакетиків з безбарвним камінням, візуально – діамантами, загальною вагою брутто 39,2 грами, виявлено співробітниками Київської митниці Держмитслужби під час проведення особистого огляду двох пасажирів, що прибули авіарейсом зі Стамбулу через аеропорт «Бориспіль».

Odoo • Зображення та текст

Пасажири – 50-річний чоловік та 43-річна жінка, кияни, повертаючись в Україну з Туреччини для проходження митного контролю обрали спрощений канал «зелений коридор».
У відповідності до Митного кодексу України, обрання «зеленого коридору» автоматично вважається заявою громадянина про відсутність у нього предметів, заборонених/обмежених до переміщення чи таких, які підлягають оподаткуванню митними платежами.

Після цього інспектори митниці провели усне опитування щодо наявності у них товарів, які підлягають письмовому декларуванню. Обоє пасажирів надали заперечну відповідь.
Маючи достатні підстави для ретельнішої перевірки, митниками прийнято рішення застосувати до обох пасажирів особистий огляд як виняткову форму митного контролю.

Лише після цього, як чоловік, так і жінка, добровільно пред’явили інспекторам митниці шість zip-пакетиків з камінням. Чотири з них, загальною вагою 23,2 грами, знаходились в одягнутій на жінці спідній білизні. Таку ж схованку використав і чоловік. Він на собі приховував два zip-пакетики з камінням загальною вагою 15,9 грами.

Одразу фахівцем Державного гемологічного центру України встановлено, що дане каміння ймовірно діаманти.Таким чином, громадяни намагались незаконно ввезти коштовне каміння з приховуванням від митного контролю, використавши спідню білизну як тайник.
За даним фактом Київською митницею Держмитслужби стосовно обох громадян складено протоколи про порушення митних правил за ст. 483 Митного кодексу України.
Діаманти вилучено. Їх вартість буде визначено додатково.
Виявлення стало можливим у співпраці з ГУБОЗ СБУ та військовослужбовцями ОКПП «Київ» ДПСУ.