Митники не допустили до обігу в Україні 64 тис. заборонених електронних сигарет

1 November
Odoo • Зображення та текст

 
Учора, 31 жовтня, у пункт пропуску «Старокозаче» на українсько-молдовському кордоні прибув транспортний засіб з Італії. Під час митного огляду працівники Департаменту боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Держмитслужби виявили у транспортному засобі 8 палет із незадекларованими електронними пристроями для паління, а саме - 53 000 пристроїв ELFBAR різних моделей та 11 000 електронних пристроїв GORD та VOZOL.

Загальна кількість ароматизованих електронних сигарет склала 64 000 одиниць.
Окрім зазначених товарів підакцизної групи водій фури намагався приховати від митного контролю великі партії інших товарів. Наразі митники підраховують їх точну кількість, визначають орієнтовну вартість і складають протокол про порушення митних правил.
Нагадуємо, що 11 липня 2023 року набрав чинності Закон України №1978-ІХ від 16.12.2021 «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну».

Законом заборонені до введення в обіг електронні сигарети, заправні контейнери та рідини, які мають характерний запах/смак, отриманий у результаті введення добавки або комбінації добавок, зокрема фруктів, прянощів, трав, спирту, цукерок, ментолу або ванілі. Заборонено також додавати в рідини вітаміни, кофеїн, таурин та низку інших добавок, які можуть створювати враження, що виріб має переваги для здоров’я, асоціюються з життєвою силою або мають властивості робити викиди кольоровими.