Державна митна служба України
Щодо застосування в автоматизованій системі управління ризиками Держмитслужби суб’єктоорієнтованих критеріїв з метою врахування характеристик та історії діяльності суб’єктів, що беруть участь у зовніш
Щодо застосування в автоматизованій системі управління ризиками Держмитслужби суб’єктоорієнтованих критеріїв з метою врахування характеристик та історії діяльності суб’єктів, що беруть участь у зовнішньоекономічній операції, під час визначення ступеня ризику.
Відповідно до розділу ХІ «Використання в АСУР суб’єктоорієнтованих критеріїв» Порядку здійснення аналізу та оцінки ризиків, розроблення і реалізації заходів з управління ризиками для визначення форм та обсягів митного контролю, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.07.2015 № 684, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 21.08.2015 за № 1021/27466 (зі змінами) (далі – Порядок), Держмитслужба оприлюднює перелік критеріїв за якими здійснюється автоматизований розподіл суб’єктів, що беруть участь у зовнішньоекономічній операції, залежно від їх характеристик. Зазначені критерії розроблені з метою зменшення селективності профілів ризику, що функціонують в АСУР.
Суб’єкти, що беруть участь у зовнішньоекономічній операції, оцінюються на відповідність визначеним критеріям автоматизовано у кожному конкретному випадку на момент здійснення митного контролю та/або митного оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення.
Перелік суб’єктоорієнтованих критеріїв
1. Відомості про керівний склад підприємства.
2. Термін перебування на обліку в митницях.
3. Розмір статутного капіталу.
4. Кількість працюючих.
5. Основний КВЕД (Основний вид діяльності).
6. Категорія платника податків.
7. Стан платника податків.
8. Сума сплачених митних платежів за 365 днів.
9. Сума роялті та інших ліцензійних платежів за минулий календарний рік.
10. Спрощення та переваги, надані відповідно до міжнародних договорів України, згоду на обов’язковість яких надає Верховна Рада України, та Митного кодексу України.