Міжнародні партнери підтвердили, що процедура спільного транзиту з Україною працює на належному рівні

13 December
Odoo • Зображення та текст

12 грудня у Брюсселі відбулось 35-те засідання Об’єднаних комітетів EU-CTC з питань спільного транзиту та спрощення формальностей у торгівлі товарами та 189-те засідання Робочої групи EU-CTC з питань спільного транзиту та спрощення формальностей у торгівлі товарами. 

Україну на засіданнях представила Аліна Брендак, заступник директора департаменту - начальник відділу розвитку міжнародної транзитної системи Департаменту запровадження міжнародної транзитної системи Держмтслужби, національний координатор з питань спільного транзиту.

Зважаючи на те, що Україна з 1 жовтня приєдналась до Конвенції про процедуру спільного транзиту та Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами значну частину часу було приділено саме питанням початку міжнародного застосування NCTS нашою країною.

Представниця України поінформувала про результати перших двох місяців роботи у системі спільного транзиту. Так, кількість оформлень з України перевищила 150 декларацій і має позитивну динаміку щодо зростання. Водночас, кількість переміщень, успішно завершених Україною, склала більше 130 і має значний потенціал для збільшення. 

Учасники засідання від Нідерландів, Бельгії, Чехії, Німеччини, а також суміжних країн-членів ЄС: Польщі, Словаччини, Угорщини та Румунії, відмітили позитивний досвід переміщення товарів спільним транзитом з Україною та висловили сподівання щодо поступового збільшення кількості операцій. Представниця Туреччини проінформувала про значну закікавленість національного бізнесу в операціях спільного транзиту з Україною та відсутність проблем з розширенням дії турецьких гарантій на територію України.

Odoo • Текст та зображення
Odoo • Зображення та текст

Учасники засідання від Нідерландів, Бельгії, Чехії, Німеччини, а також суміжних країн-членів ЄС: Польщі, Словаччини, Угорщини та Румунії, відмітили позитивний досвід переміщення товарів спільним транзитом з Україною та висловили сподівання щодо поступового збільшення кількості операцій. Представниця Туреччини проінформувала про значну зацікавленість національного бізнесу в операціях спільного транзиту з Україною та відсутність проблем з розширенням дії турецьких гарантій на територію України.

Представники DG TAXUD також представили своє бачення щодо перших результатів застосування NCTS Україною та зазначили, що збільшення кількості операцій спільного транзиту сприятиме покращенню ситуації на спільному європейсько-українському кордоні та зменшенню черг.

Odoo • Текст та зображення

Загалом, учасники зустрічей підтвердили, що ті операції, які вже відбулися, засвідчують, що процедура спільного транзиту з Україною працює, та відмітили надійність роботи системи через відсутність збоїв у її роботі.