Перехід на застосування NCTS Фаза 5 відбудеться 1 листопада 2023 року

16 August
Odoo • Зображення та текст

Держмитслужба інформує, що початок застосування NCTS Фаза 5 переноситься на два місяці та відбудеться 1 листопада 2023 року. Таке рішення було узгоджено з представниками Генерального директорату з питань оподаткування та митного союзу (DG TAXUD).

Перенесення дати в першу чергу пов’язане із необхідністю завершення тестування системи відповідно до вимог DG TAXUD (Conformance Testing) та здійснення інтеграцій нового програмного забезпечення із національними митними системами.

Початок застосування NCTS Фаза 5 з 1 листопада 2023 року також надасть бізнесу більше часу для підготовки до роботи з новою системо та новими вимогами до заповнення транзитних декларацій.

Як повідомлялось раніше, Держмитслужбою ще у січні 2023 року було опубліковано специфікації для оновлення ПЗ розробниками брокерського програмного забезпечення (bit.ly/3NwC9pk). У серпні 2023 року національним розробникам було надано доступ до АРІ для тестування обміну повідомленнями з NCTS Фаза 5. Держмитслужба активно взаємодіє з відповідними командами для забезпечення готовності брокерських ІТ рішень до 1 листопада 2023 року.

Більше деталей про перехід України до застосування NCTS Фаза 5 розміщено у відповідному підрозділі розділу «Спільний транзит (NCTS)» на офіційному веб-сайті Держмитслужби.