Під час міжнародних зустрічей 8 грудня українські митники обговорили застосування процедури спільного транзиту зі словацькими та угорськими колегами

9 December
Odoo • Зображення та текст

У пунктах пропуску «Ужгород-Вишнє Нємецьке» та «Чоп-Захонь» Закарпатської митниці представники Держмитслужби зустрілися з делегаціями митних органів Словаччини та Угорщини відповідно. 

Сторони обговорили питання взаємодії в рамках NCTS, її міжнародного застосування та перспективи розширення застосування Конвенції при транзитних переміщеннях вантажів.   

З представниками митних органів Словаччини було обговорено практичні аспекти застосування процедури спільного транзиту та підходи до взаємодії з бізнесом в контексті початку міжнародного застосування NCTS Україною. Так, користуючись нагодою, словацькі митники поділилися наявним досвідом роботи в цьому напрямку. Адже його вони набули ще з моменту вступу до ЄС у 2004 році. Під час перемовин відмічено плідну взаємодію на регіональному рівні. Також учасники зустрічі озвучили слушні пропозиції та домовились розширювати контакти на рівні національних координаторів зважаючи на те, що лише спільними зусиллями можна досягти бажаного результату – спрощення транкордонного переміщення вантажів. 

Odoo • Текст та зображення
Odoo • Зображення та текст

З угорськими колегами було обговорено питання гарантування переміщень під процедурою спільного транзиту, особливості взаємодії митниці з гарантами та суб’єктами процедури. Також йшлося про подання українськими підприємцями транзитних декларацій з даними безпеки, що дозволяє уникнути додаткових затримок при ввезенні товарів на територію ЄС. 

Крім того, представники Держмитслужби та митних органів Словаччини та Угорщини підкреслили важливість обміну попередньою інформацією з суміжними країнами відповідно до двосторонніх домовленостей.

Odoo • Текст та зображення