За 10 місяців «митного безвізу» оформлено більше 15 тис. транзитних декларацій у системі NCTS (New Computerized Transit System)

3 August
Odoo • Зображення та текст

Загальна кількість переміщень з України за 10 місяців склала 12 363. У липні 2023 року в країнах-учасницях Конвенції про процедуру спільного транзиту було завершено 3 196 переміщень, розпочатих в Україні.  

З початку міжнародного застосування NCTS по 2 653 деклараціям спільного транзиту товари були успішно доставлені до митниць призначення на митній території України. Кількість таких декларацій у липні 2023 року склала 738.  

Станом на кінець липня 2023 року підприємствам надано 49 авторизацій на застосування транзитних спрощень, з них 27 авторизацій на використання загальної гарантії (у тому числі 8  - на збільшення розміру референтної суми загальної гарантії та 1 - на використання загальної гарантії зі зменшенням розміру референтної суми до 30%), 18 авторизацій – на об’єкти авторизованих вантажовідправників та вантажоодержувачів, а також 4 авторизації на використання пломб спеціального типу. 

Більше 20 заяв від підприємств знаходяться на різних етапах розгляду.  

Також з моменту запуску в кінці квітня 2023 року вебсервісу електронної подачі гарантій для застосування при спільному транзиті гарантами, які мають право гарантувати переміщення товарів під процедурою спільного транзиту, розпочато активне використання вебсервісу реєстрації електронних гарантій. Так, за цей період в електронному вигляді зареєстровано 23 загальні та більше 280 індивідуальних гарантій. На сьогодні вебсервіс електронної подачі гарантій активно використовується уже 5 гарантами.