21 червня розпочався візит делегації Державної митної служби України на чолі із заступником Голови Служби Владиславом Суворовим до Королівства Бельгія

23 June
Odoo • Зображення та текст

Під час візиту планувалося провести низку двосторонніх зустрічей з країнами-партнерами з метою обговорення питань розвитку митного співробітництва, а також взяти участь у 141/142 сесіях Ради Митного Співробітництва.

Враховуючи євроінтеграційний курс України, першу зустріч українська делегація провела з Генеральним директором Директорату з питань оподаткування та європейського союзу Європейської комісії Герасімусом Томасом.

Під час зустрічі сторони сфокусувались на напрямках і підходах, які використовуються українською стороною для адаптації національного законодавства до європейського митного регулювання з паралельним розвитком відповідних ІТ систем, які використовуються в ЄС.

Окрему увагу в ході дискусії приділили ситуації у пунктах пропуску на кордоні України з країнами-членами ЄС та можливим шляхам поліпшення пропускної здатності, що може бути досягнуто шляхом оновлення меморандумів про функціонування систем попереднього повідомлення про виникнення надзвичайних ситуацій, які б сприяли забезпеченню ритмічності роботи пунктів пропуску.

Сторони також обговорили майбутній візит представників Єврокомісії до пунктів пропуску на українсько-польському кордоні для аналізу поточної ситуації з пропуском транспортних засобів та надання практичних рекомендацій щодо покращення ситуації.

Стосовно питань автоматизованого обміну митною інформацією, українська сторона повідомила про початок 19 червня першої фази пілотного проєкту з Румунією щодо обміну інформацією про транспортні засоби. Успішна реалізація зазначеного пілотного проєкту повинна стати базисом для налагодження автоматизованого обміну інформацією з усіма країнами-членами ЄС.

Крім того, сторони зупинились на питаннях прогресу застосування NCTS для переміщення товарів в обох напрямках. Українська сторона закликала до проведення роботи з гарантами ЄС щодо розповсюдження виданих гарантій на територію України, незважаючи на триваючу військову агресію рф із залученням рб, для збільшення кількості поставок в режимі спільного транзиту до України.

За результатами зустрічі сторони домовились про проведення наступного засідання Підкомітету з питань митного співробітництва Україна-ЄС у жовтні 2023 року.

Також українська делегація провела зустріч з представниками Генерального директорату з політики добросусідства і перемовин щодо розширення Європейської комісії. Заступник Голови Держмитслужби поінформував про напрямки розвитку митної справи в Україні щодо інституційного розвитку, посилення функції безпеки, імплементації європейського митного законодавства, розвитку IТ, а також відповідної інфраструктури пунктів пропуску. На підставі вищевикладеного, сторони обговорили можливі сфери подальшої підтримки розвитку митної служби з боку Європейського Союзу за окресленими напрямками.