Митники та експерти EU4PFM провели разом з представником всесвітньовідомої машинобудівної компанії CNH Industrial черговий вебінар із запобігання переміщення контрафактної продукції

23 June
Odoo • Зображення та текст

За підтримки та організаційного забезпечення Проекту EU4PFM у Державній митній службі України 22 червня 2023 року проведено вже шостий у цьому році навчальний вебінар з питань реалізації митними органами функції сприяння правовласникам у захисті їх майнових прав інтелектуальної власності. Темою чергового вебінару стало: «Основні ознаки оригінальних товарів компанії CNH Industrial та товарів, що підозрюються в порушенні прав інтелектуальної власності».

Ключовий міжнародний експерт EU4PFM з митних питань Вітяніс Алішаускас підкреслив, що для ЄС надзвичайно важливо, щоб всі митниці країн-членів мали однакову практику застосування митного законодавства. Окрім іншого, це досягається і шляхом проведення навчальних заходів для митників різних країн. «Зараз, коли Україна стала кандидатом в члени ЄС, важливо, щоб українська митниця була не просто надійною, але й мала ті ж компетенції, що і митниці країн співтовариства, тому ми продовжуємо крок за кроком знайомити українських колег з нашим досвідом», - зазначив Вітяніс Алішаускас.

Георгій Георгієв – добре відомий українським митникам міжнародний експерт проекту EU4PFM з Болгарії, детально розкрив порядок звернень правовласників із заявами про сприяння у захисті їх майнових прав інтелектуальної власності, що подаються до митних органів для вжиття заходів стосовно товарів, щодо яких є підозра у порушенні таких прав. 

Міжнародну компанію CNH Industrial, яка є одним зі світових лідерів з виробництва високоякісної сільськогосподарської техніки, а також будівельного обладнання, машин і запчастин до них, представляв Алесандро Брешіа (Alessandro Bresci). 

Пан Брешіа ознайомив учасників вебінару з основними ознаками оригінальних товарів компанії, зосередившись на ознаках, які дають можливість виявити навіть досить високоякісну підробку, акцентувавши увагу саме на запасних частинах до сільськогосподарської та будівельної техніки. 

Започаткований у цьому році щомісячний цикл вебінарів за участі проекту EU4PFM, метою якого є підвищення рівня обізнаності українських митників з європейською практикою у сфері захисту прав інтелектуальної власності, Держмитслужба планує проводити упродовж всього 2023 року.