Відбулася зустріч заступника Голови Державної митної служби України та керівника Митної адміністрації Королівства Норвегії

23 June
Odoo • Зображення та текст

Під час щорічних 141/142 сесій Всесвітньої митної організації у м. Брюссель (Королівство Бельгія) 21 червня 2023 року відбулася двостороння зустріч заступника Голови Державної митної служби України Владислава Суворова та керівника Митної адміністрації Королівства Норвегії пана Ойстейна Бормера.

Під час заходу учасники обмінялися думками з приводу перспектив розвитку та посилення співробітництва у митній сфері між Держмитслужбою та Митною адміністрацією Королівства Норвегії.

За  результатами переговорів було досягнуто домовленості стосовно подальших кроків, спрямованих на розгляд можливості налагодження автоматизованого обміну інформацією.

Слід відмітити, що пана Бормера номіновано на посаду Віце-Голови Ради Митного Співробітництва - Голови Європейського регіону Всесвітньої митної Організації (ВМО). Українська делегація підтримала таку номінацію та висловила готовність до активної співпраці як в межах регіону, так і в рамках BMO загалом. 

Представники Держмитслужби України наголосили, що наразі існує проблема відсутності правил ротації в Східній підгрупі Європейського регіону, до якого входять Україна та окремі країни СНД, що де-факто позбавляє Україну можливості брати участь у керівних органах ВМО, зокрема в Політичній комісії. Сторони домовились розглянути це питання на найближчому засіданні Європейського регіону.