22 вересня на базі Держмитслужби, під головуванням заступника Голови Державної митної служби Владислава Суворова, відбулась зустріч-дискусія щодо умов реалізації Закону України Про внесення змін до Митного кодексу України та інших законів України щодо протидії незаконному обігу тютюнових виробів 3326-IX

22 September
Odoo • Зображення та текст

Були присутні представники Податкової та Прикордонної служб України, Міністерства фінансів України та суб’єктів господарювання, що є утримувачами магазинів безмитної торгівлі на кордоні України, а саме СП У ФОРМІ ТОВ "Д'ЮТІ ФРІ ТРЕЙДІНГ", СП "ЛЬВІВ-ТРЕЙДІНГ" та ТОВ "ДФ ТРЕЙДІНГ ГРУП".

З 1 жовтня Закон 3326-IX набирає чинності. Даним документом вводяться тимчасові (на період дії воєнного стану) обмеження обсягів реалізації тютюнових виробів та алкогольних напоїв одній особі протягом однієї доби. Впровадження змін на практиці потребує спільної взаємодії представників бізнесу, Митної, Податкової, Прикордонної служб України та законодавчої підтримки Міністерства фінансів України.

Під час проведення наради представниками відповідних органів спільно з представниками утримувачів магазинів безмитної торгівлі попередньо узгоджено алгоритм обміну інформацією про реквізити паспортних документів громадян - покупців алкогольних напоїв та тютюнових виробів у магазинах безмитної торгівлі.

Odoo • Зображення та текст


Держмитслужба ставить одним із своїх пріоритетів прямий діалог з бізнесом. Особливо, в умовах повномасштабного вторгнення підтримка українського бізнесу на всіх рівнях є надважливою.

Тож зустріч була дуже плідною - обговорювались спірні питання, вислухали всі пропозиції та зауваження заінтересованих сторін, надавали роз’яснення стосовно законодавчих змін.

За результатами зустрічі вирішено створити спільну робочу групу з впровадження технічної (ІТ) сторони майбутніх змін.

Владислав Суворов наголосив про необхідність забезпечення з боку підприємств, які мають дозволи на відкриття та експлуатацію магазину безмитної торгівлі виконання вимог митного законодавства, зокрема вимог положень Закону 3326-IX.

Подякував всім присутнім за конструктивний діалог та ще раз звернув увагу на важливість взаємодії та співпраці бізнесу та виконавчої влади.