30 серпня відбулася зустріч представників Держмитслужби з делегацією Місії Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні (EUBAM)

31 August
Odoo • Зображення та текст

Заступник Голови Державної митної служби України Владислав Суворов та Голова Місії пан Славомір Піхор обговорили форми та обсяги можливого співробітництва Держмитслужби з EUBAM у сфері міжнародної технічної допомоги та інституційного розвитку митних органів України.

Особливу увагу представники Держмитслужби звернули на нагальні потреби в отриманні міжнародної технічної допомоги, зокрема, щодо лабораторного обладнання та обладнання, що використовується в процесі підготовки та перепідготовки кадрів.

Odoo • Зображення та текст
Odoo • Зображення та текст

Окремо мова йшла про практичні кроки EUBAM з надання підтримки Республіці Молдова та Україні в реалізації ефективного управління спільним кордоном.

Сторони також обговорили стан реалізації ініціативи ЄС Шляхи солідарності та можливість долучення місії EUBAM до цієї ініціативи в межах наявного мандату.

Крім того, українська сторона наголосила на зацікавленості долучення молдавської сторони до Конвенції про процедуру спільного транзиту, оскільки застосування NCTS дозволить суттєво спростити проходження товарів територією Республіки Молдова, що прямують з України або до України. Заступник Голови Держмитслужби закликав Місію надати можливе сприяння у цьому напрямку та завірив у готовності обміну досвідом щодо приєднання до Конвенції.

На завершення зустрічі сторони висловили зацікавленість у подальшій співпраці в напрямі реалізації концепції інтегрованого управління кордонами.