Апеляційний суд підтвердив незаконність ввезення комерційної партії морепродуктів під виглядом гуманітарної допомоги

31 August
Odoo • Зображення та текст

Одеська митниця виграла справу в апеляційному суді щодо ввезення майже 22,5 т креветок під виглядом гуманітарної допомоги. Сума штрафу склала 4,9 млн грн з конфіскацією вилучених митницею товарів.

Нагадаємо, що у жовтні 2022 року вантажівка з еквадорськими морепродуктами прибула поромом у пункт пропуску «Орлівка».

У поданій до митного оформлення Декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, було заявлено, що товар, прямує на адресу благодійної організації. При цьому, у наданому водієм інвойсі зазначалось, що одержувачем «заморожених креветок без голів» є комерційне підприємство, яке спеціалізується на імпорті морепродуктів, а під час митного огляду кабіни водія митники знайшли ще один пакет товаросупровідних документів з відмітками про проходження митних процедур в Румунії.

Тобто дана партія товару прямувала на адресу комерційної організації, а не благодійного фонду, який, до речі, згодом офіційно повідомив, що морепродукти з Еквадору не замовляв та не очікує.

Судом першої інстанції порушника митних правил притягнуто до відповідальності та накладено стягнення у вигляді конфіскації товару та штрафу в розмірі 100% вартості предметів правопорушення.

На це рішення адвокатом було подано апеляційну скаргу, за результатами розгляду якої Одеським апеляційним судом постанову суду першої інстанції про накладення стягнення залишено без змін.