90 учасників – представників кадрової служби центрального апарату Держмитслужби та територіальних підрозділів – взяли участь в онлайн-тренінгу з профілювання посад та підходу до управління персоналом на основі компетенцій.
Тренінг організовано в рамках Програми EU4PFM; він є складовою допомоги європейських партнерів в реформуванні кадрової служби Держмитслужби України відповідно до європейських практик в HR.
Експерти презентували бельгійський та литовський підходи до моделі компетенцій і профілювання посад. Застосування запропонованих практик, на їх переконання, допоможе, з одного боку, будувати системно HR-функції та процеси в управлінні персоналом, а з іншого, що дає можливість уніфікувати та спростити процес опису посад та вимог.
«Інтерпретації відбуваються залежно від організації, але стандартизація надає набагато більше прозорості та спрощує процес управління», - зазначив експерт Едвардас Жукаускас.
За словами експертів, порівняно з посадовими інструкціями, створення профілів – це крок у бік системного погляду. Так, посади, схожі за своєю роллю, місцем в ієрархії, повинні мати схожі вимоги. Окрім того, посадові групи не повинні бути різними в територіальних підрозділах. Посадові профілі дозволяють щоразу не створювати нові посадові інструкції, а лише додавати окремі необхідні елементи до уже сформованих вимог для певної групи.
Метою тренінгу було показати картину в цілому: навіщо потрібна модель компетенцій, чому від неї треба відштовхуватися для подальшої роботи, і показати обсяг цієї роботи.
Юрґіта Домейкіене, керівник проєкту EU4PFM, повідомила, що в разі, якщо Держмитслужба ухвалить рішення розпочати групування та створювати моделі компетенцій, EU4PFM практично допоможе у цій роботі.
Це був 2-й тренінг для представників кадрових підрозділів Держмитслужби. Наступний, за словами Юрґіти Домейкіене, може бути присвячений навчанню з питань професійного розвитку: як побудувати цей процес, як зібрати інформацію про потреби в навчанні тощо.
Юрґіта Домейкіене також повідомила, що EU4PFM вже розроблені й перекладені українською мовою 2 посібники: для керівників, які роблять оцінку ефективності, а також для членів відбіркових комісій – як робити оцінку при відборі. Вони будуть передані учасникам семінару.