До уваги експортерів сільськогосподарської продукції

20 April

Держмитслужба інформує про відновлення транзиту української агропродукції через Республіку Польща вночі з 20-го на 21-ше квітня 2023 року.

Odoo • Зображення та текст

Для забезпечення можливості моніторингу сторонами транзитних переміщень сільськогосподарських товарів з України автомобільним та залізничним транспортом буде використовуватись функціонал системи NCTS. При цьому, митницями призначення у транзитних деклараціях мають зазначатись морські порти Республіки Польща (Гданськ, Гдиня, Свіноуйсьце, Щецин) або митні органи інших країн-учасниць Конвенції (у т.ч. країни-члени ЄС).

Зважаючи на зазначене, українським експортерам сільськогосподарської продукції рекомендується при оформленні експортних митних декларацій додатково, у внутрішній митниці відправлення, оформляти транзитні декларації відповідно до Конвенції про процедуру спільного транзиту. Для уникнення непорозумінь у пунктах пропуску на суміжній стороні такі транзитні декларації мають бути доповнені даними безпеки (комбіновані декларації, які також замінюють подачу в країні-члені ЄС Entry Summary Declaration – ENS).

При заповненні транзитних декларацій також важливо зазначати:

▪️ повні (власні) назви компаній (відправник, одержувач, суб’єкт процедури тощо);

▪️ коди товарів згідно УКТ ЗЕД на рівні 6 знаків;

▪️ фактичну країну призначення, куди прямують товари (можуть зазначатись треті країни);

▪️ маршрут переміщення, який має обов’язково включати Україну (як країну відправлення), країну митниці призначення, а також усі країни на шляху переміщення товарів. 

Декларації спільного транзиту можливо подавати через Портал трейдера – https://bit.ly/3GZVjkZ або брокерське програмне забезпечення.

Логін та пароль для подачі транзитних декларацій можливо отримати в Особистому кабінеті на Єдиному державному інформаційному веб-порталі «Єдине вікно для міжнародної торгівлі» (Розділ «NCTS» – https://bit.ly/41oMWYF).

В Держмитслужбі функціонує Служба підтримки з питань спільного транзиту – https://bit.ly/3ozSJM8, до якої можливо звернутися з будь-якими запитами щодо роботи з NCTS. 

Більше контактів Служби підтримки (у т.ч. контактні номери телефонів) та детальніша інформація про спільний транзит та NCTS (у т.ч. методичні рекомендації щодо заповнення транзитних декларацій) розміщені у розділі Спільний транзит (NCTS) – https://bit.ly/41qTDJt на офіційному веб-сайті Держмитслужби.

Про коди морських портів Республіки Польща для їх зазначення як митниць призначення у транзитних деклараціях та коди товарів, на які продовжує діяти заборона, Держмитслужба інформуватиме додатково (після надходження відповідної інформації від польської сторони).