Міжнародна компанія ZF Friedrichshafen AG відзначила дієвість співпраці з українською митницею у напрямі сприяння захисту прав інтелектуальної власності

19 April
Odoo • Зображення та текст

18 квітня Державна митна служба України та Проект EU4PFM провели вже четвертий у цьому році дистанційний семінар з питань ідентифікації контрафактних товарів. Цього разу темою навчального заходу стали адміністративні процедури на митному кордоні щодо знищення товарів, які порушують права інтелектуальної власності та основні ознаки оригінальних товарів компанії ZF Friedrichshafen AG та товарів, що підозрюються в порушенні належних їй прав інтелектуальної власності. 

Міжнародний експерт EU4PFM з митних питань Вітяніс Алішаускас відзначив, що в галузі боротьби з товарами, які порушують права інтелектуальної власності, кожен учасник має свою роль і надзвичайно важливо процеси ідентифікації підробок, їх затримання та знищення координувати між митницею, правовласниками та іншими інституціями. 

Георгій Георгієв, міжнародний експерт EU4PFM з Болгарії, ознайомив присутніх з найкращими практиками ЄС щодо застосування процедур затримання, зберігання та знищення товарів, які порушують права інтелектуальної власності. Також експерт докладно висвітлив комунікативні процедури митниці з власником товарів, правовласником ОПІВ та відповідальними національними органами охорони здоров’я і безпеки. 

Компанію ZF Friedrichshafen AG, лідера в галузі виробництва комплектуючих для автомобільної промисловості, представив Андрій Святний. Він детально ознайомив учасників з продукцією та торговельними марками компанії, основними ознаками оригінальних товарів компанії. Спікер також відзначив, що часи, коли підробки були «грубими», давно минули і потрібно знати чіткі ідентифікуючі критерії, які дозволяють визначати такі підробки. 

«Велика подяка українським митникам за добре налагоджену співпрацю в напрямку сприяння захисту прав інтелектуальної власності», - заявив представник ZF Friedrichshafen AG. 

Як відзначили організатори комунікаційної платформи, кожен наступний навчальний вебінар з IPR збирає дедалі більше учасників. Так, у цьому заході взяли участь понад 200 українських митників, що свідчить про актуальність та затребуваність інформації, з якою учасники знайомляться під час презентацій як міжнародних експертів, так і представників міжнародних компаній. У планах Держмитслужби та Проекту EU4PFM – проведення заходів з IPR щомісячно, як мінімум до кінця поточного року.