Митники завадили незаконному ввезенню позашляховиків під виглядом гуманітарної допомоги за підробними документами

15 November
Odoo • Зображення та текст

13 листопада у пункт пропуску «Краківець - Корчова» прибула із Польщі вантажівка MAN, яка транспортувала гуманітарну допомогу з Європи. 

Для проходження митного контролю водій подав товаросупровідні документи про переміщення 40 польових ліжок для благодійного фонду у Києві і трьох автомобілів: Nissan (2006 р.в.), Isuzu (2008) і Mazda (2008), адресованих на благочинну організацію в м. Новояворівськ. 

Для перевірки законності переміщення вантажу працівники Львівської митниці зв’язалися з керівниками благодійних фондів, які значились «одержувачами гуманітарної допомоги» у супровідних листах, поданих водієм.  

У першому випадку керівниця фонду підтвердила, що вона дійсно очікує польові ліжка. Однак керівник новояворівської  організації спростував інформацію щодо очікування автомобілів. Також він підтвердив письмово, що не надавав і не підписував жодних листів, які служать підставою для переміщення авто у якості гуманітарної допомоги. 

Odoo • Текст та зображення

Відтак у діях водія вбачаються порушення митних правил, описані в ч. 1 ст. 483 МКУ (Переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом надання неправдивих відомостей щодо отримувача товару). За цим фактом складено адмінпротокол. 

Odoo • Зображення та текст

Санкція статті передбачає накладення штрафу в розмірі 100% вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів. 

Польові ліжка були відправлені адресату. Автомобілі, вартість яких встановлюється, вилучено.