Митники завадили ввезенню в Україну наркотиків через канали поштового зв’язку та у міжнародних експрес-відправленнях

15 November
Odoo • Зображення та текст

З чотирьох міжнародних відправлень із США та Нідерландів київські митники спільно з СБУ вилучили наркотичні засоби: героїн, канабіс та смолу канабісу, а також психотропну речовину МДМА. У двох випадках митникам суттєво допомогла службова собака, бельгійська вівчарка Харді, яка спеціалізується на пошуку наркотиків та психотропів. Саме вона спрацювала на канабіс та смолу канабісу.

При цьому, за документами в посилках переміщувалися цілком безпечні предмети та продукти: чай, орегано, протеїнова добавка, фломастери тощо. Отримувачами в Україні було зазначено фізичних осіб зі Львова та Києва.

Натомість, за результатами експертних досліджень виявлених речовин можна підсумувати, що фактичним вкладенням є наркотичні засоби: героїн і канабіс вагою майже 2 кг, та більше сотні електронних пристроїв для вейпу зі смолою канабісу, а також 10 таблеток психотропної речовини МДМА. Ці речовини в Україні віднесено до особливо небезпечних наркотичних засобів та психотропних речовин, обіг яких заборонено.

За виявленими фактами Київською митницею до правоохоронних органів направлено повідомлення про кримінальні правопорушення за ознаками ст. 305 Кримінального кодексу України.

Odoo • Текст та зображення
Odoo • Зображення та текст

Спільно із СБУ проведено серію заходів, кінцева мета яких – виявити осіб, причетних до незаконного обігу наркотичних засобів та  психотропних речовин.

Наразі двом фігурантам справи СБУ повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 15 та ч. 2 ст. 305 ККУ.