Українські митники та експерти EU4PFM провели разом з представником компанії «Pandora A/S» семінар, присвячений питанням запобігання контрафакту

14 November
Odoo • Зображення та текст

Сьогодні, 14 листопада, Державна митна служба України та Проект EU4PFM продовжили проведення щомісячних семінарів з питань ідентифікації контрафактних товарів. Темою вже восьмого в цьому році семінару із запобігання контрафакту стали: «Основні ознаки оригінальних товарів компанії «Pandora A/S» та товарів, що підозрюються в порушенні прав інтелектуальної власності».

На початку заходу ключовий міжнародний експерт проекту EU4PFM Вітяніс Алішаускас зазначив, що тема боротьби з контрафактом актуальна в усіх країнах ЄС та інших розвинених країнах, а після того, як Україна заявила про бажання приєднатися до ЄС, досягнення в цій сфері є одним з критеріїв оцінки відповідності країни вимогам для членства. Тому митниці країн ЄС хочуть бачити в українських колегах партнерів, на яких можна спиратися, в тому числі, в організації спільних операцій, які проводяться в ЄС.

Міжнародний експерт проекту EU4PFM з Болгарії Георгій Георгієв - постійний доповідач семінарів, присвячених запобіганню контрафакту, який вже біля року знайомить українських колег-митників з найкращими європейськими практиками боротьби з контрафактом та особливостями законодавства ЄС, цього разу у своїй презентації розповів про взаємодію митниці та правовласників, а також зберігання товарів у період призупинення випуску або затримання. Окрім того, пан Георгієв акцентував на практиці ЄС стосовно процедури зберігання та відбору зразків товарів, що порушують права інтелектуальної власності, а також взаємодії з власником товарів та правовласником в таких ситуаціях.

Одного зі світових лідерів з виробництва ювелірних прикрас компанію «Pandora A/S» представляла юрист Марина Василевська, котра ознайомила учасників вебінару з основними ознаками оригінальних товарів компанії, зосередившись на ознаках, які дають можливість виявити підробку та особливо наголосивши на значенні країни, з якої надходить продукція «Pandora A/S», адже оригінальна продукція виробляється лише в Таїланді. Зі свого боку українські митники запропонували представникам правовласників більш активно працювати з митним реєстром та вносити у нього якомога більше об’єктів авторського права, адже це може значно покращити боротьбу з підробками.

Учасники семінару зазначили, що семінари з запобігання контрафакту є надзвичайно корисними і їх проведення має бути обов’язково продовжено, адже інформація від європейських експертів є вкрай важливою, з огляду на намагання України стати членом ЄС, а спілкування з представниками компаній-правовласників є виключним джерелом інформації про ознаки оригінальності їх товарів.

Нагадаємо, що цикл вебінарів з питань захисту майнових прав інтелектуальної власності започаткований цього року Державною митною службою України та проектом EU4PFM з метою сприяння захисту прав інтелектуальної власності при переміщенні товарів через митний кордон України та всебічного ознайомлення з відповідними законодавством та практиками країн ЄС. Участь у семінарах, крім компанії «Pandora A/S», взяли представники таких компаній, як APPLE Inc., LEGO Group,  «PUMA SE», ANDREAS STIHL AG & Co. KG», CNH Industrial (бренди New Holland Agriculture, Miller, Case IH Agriculture, STEYR), ZF Friedrichshafen AG. та Kia Motors Corporation.