Завдяки проєкту EU4IBM-Стійкість, що фінансується Європейським Союзом, у семи ключових пунктах пропуску на українському кордоні встановили джерела безперебійного живлення.
Обладнання вартістю майже 200 тис. євро працюватиме в «Ягодині», «Раві-Руській», «Шегинях», «Краківці», «Порубному», «Ужгороді» та «Чопі». Оснащені вбудованими стабілізаторами напруги, ці системи дозволять митникам забезпечувати безперебійну роботу стаціонарних рентгенівських сканерів під час короткочасних відключень електропостачання або в процесі перемикання на резервні генератори. Завдяки цьому митний контроль на кордоні здійснюватиметься без зайвих затримок.
«Ця закупівля є важливим елементом масштабного оснащення українського кордону сучасними технічними засобами митного контролю, яке зараз активно відбувається. Джерела безперебійного живлення встановлені у тих стратегічно важливих пунктах пропуску, через які проходять ключові логістичні маршрути, і де встановлені стаціонарні скануючі системи для огляду вантажів. Таке оснащення дозволяє уникати зупинок у роботі через перебої в електропостачанні, що особливо важливо для керування потоками транспорту у завантажених пунктах пропуску і створення зручних умов для бізнесу», – зазначив очільник Держмитслужби Сергій Звягінцев.
Системи джерел безперебійного живлення не тільки запобігають небажаним перервам у роботі під час відключень електроенергії, а й знижують ризики поломки обладнання, що можуть виникати у результаті раптових відключень.
«Це рішення не лише забезпечує дієве усунення конкретної проблеми, але й сприяє досягненню більш стратегічної мети – боротьби з контрабандою та забезпечення безперервності торговельних потоків на кордонах України. Підтримуючи стаціонарні сканери в робочому режимі навіть під час відключень електроенергії в одних пунктах пропуску, а також надаючи мобільні вантажні сканери для інших, наш Проєкт допомагає забезпечити безперебійне оформлення транспортних засобів і товарів, водночас посилюючи рівень безпеки на кордоні в цілому», – підкреслив В'ячеслав Топоров, керівник проєкту EU4IBM-Стійкість.