Партнери з розвитку одноголосно підтримали намір Держмитслужби отримати статус правоохоронного органу

7 April
Odoo • Зображення та текст

05 квітня відбулася координаційна зустріч щодо реформування української митниці та підтримки її в умовах військової агресії росії за участі керівництва Міністерства фінансів України і Державної митної служби України, представників Європейської комісії, Представництва Європейського Союзу, Посольства США в Україні, МВФ, а також міжнародних місій та проектів технічної допомоги Україні за підтримки Офісу реформ Мінфіну, Офісу реформ  Держмитслужби та програми EU4PFM.

У своєму вітальному слові Міністр фінансів України Сергій Марченко зазначив, що навіть в умовах війни реформа митниці залишається одним із пріоритетів для Уряду України, а також подякував партнерам з розвитку за підтримку України на шляху реформування.

 

«Ефективна митна система є однією з головних складових фінансової стійкості України та безпеки кордону в умовах війни й післявоєнного відновлення. І Україна досягла значного прогресу щодо виконання євроінтеграційних зобов’язань у реформуванні митниці, про що свідчить висока оцінка Єврокомісії. Передусім це успіхи приведення українського митного законодавства у відповідність до законодавства ЄС, де Україна виконала свої зобов’язання на 80%, а також вже імплементувала майже третину Митних стандартів ЄС», – зазначив заступник Міністра фінансів України з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук.

 

В. о. Голови Державної митної служби України Сергій Звягінцев акцентував увагу учасників зустрічі на питання зміцнення інституційної спроможності Держмитслужби; перегляді системи оплати праці для митних органів, її розмірів; покращенні співпраці з бізнесом і міжнародної взаємодії; розвитку ІТ-систем та запровадженні криміналізації контрабанди.

 

«З переходом на воєнні рейки ми суттєво переглянули процедури і порядки у митній сфері задля підтримки бізнесу і розвитку міжнародної торгівлі у реаліях сьогодення. Адже ефективність роботи митниці - у дотриманні балансу між контролем та сприянням. Наразі бачення реформування Держмитслужби вже формується у певну програму, відповідно до якої одними з пріоритетів є підвищення безпекових функцій митниці та надання Держмитслужбі статусу правоохоронного органу. Адже після перемоги України ми обов’язково матимемо справу з посиленням контролю за переміщенням зброї через кордон України для забезпечення митної безпеки України і сусідніх країн», – повідомив Сергій Звягінцев.

 

Міжнародні партнери відзначили результати, досягнуті Держмитслужбою попри війну та обмеженість фінансових ресурсів, і підтвердили високий рівень виконання Україною вимог ЄС у митній сфері, що включає в себе гармонізацію митного законодавства України до норм ЄС та запровадження процедури спільного транзиту (NCTS).

 

Під час зустрічі також йшлося про оновлення стратегії реформування митниці, яка поміж іншого передбачає антикорупційні заходи, запровадження атестації посадових осіб митних органів, а також побудову ефективної системи мотивації працівників митниці.