Перші спроби ввезення незадекларованих iPhone 15: за останню добу зафіксовано 4 випадки переміщення даної техніки поза митним контролем

25 September
Odoo • Зображення та текст

В Україні ще не стартував офіційний продаж нових IPhone 15, тож наші співгромадяни намагаються завезти новинку на територію України в обхід митного декларування. Працівники митниць виявляють такі спроби на різних ділянках кордону. Лише за добу 25 вересня було виявлено 4 спроби переміщення даної техніки з приховуванням від митного контролю.

Два випадки зафіксували у зоні діяльності Чернівецької митниці на кордоні з Румунією в пункті пропуску «Порубне-Сірет». Так, громадянка України намагалась приховати від митного контролю 4 одиниці IPhone 15 Pro Max. Ще одну спробу перемістити через кордон 4 незадекларованих IPhone 15 Pro Max здійснив громадянин США.

Ще два випадки мали місце у зоні діяльності Львівської митниці. В пункті пропуску «Рава-Руська-Хребенне» у жителя Львівської області, що прямував із Польщі в Україну, виявили 33 незадекларованих смартфони марки «Apple» модель «Iphone 15 Pro». Також в автомобілі, який слідував з сусідньої країни через пункт пропуску «Шегині», було виявлено серед особистих речей водія два незадекларованих IPhone 15 Pro Max.

Незадекларовані товари тимчасово вилучили. Дії вказаних осіб класифікуються за ч. 2 ст. 471 Митного кодексу України. Санкція статті передбачає накладення штрафу у розмірі 30 відсотків вартості цих товарів.